Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megéri a kékfényszűrős szemüve...

Megéri a kékfényszűrős szemüveg? Úgy hogy egyébként nincsenek látásproblémáim.

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy elég sokat kell a képernyőt néznem ( a monitoromban nincs ilyen kékfényszűrős opció, kb 10 éves) és egyre többet fáj a fejem mostanában. Megiszom egy nap 3 litert vizet tehát az nem lehet probléma.


Sokat fáj a fejem, illetve érzem is hogy sokszor elfárad a szemem.

A látásommal egyébként nem észleltem hogy bármi probléma lenne, vezetés közben is látok mindent, este nyilván zavaróbb de szerintem akkor miden mindenkinek.


Megéri, hasznos? Kíméli a szemeket? Esetleg segíti hogy kevésbé romoljanak a szemeim? Kíváncsi lennék tapasztalatokra, mert azért elég drága:)



2021. márc. 7. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Neked szerintem nem a kék fénnyel van bajod (annak más a tünete). Szem tornát kellene gyakrabban/hosszabban csinálni. Nekem az ideális az kb óránként 5-10 perc.


Klinikailag nincs bizonyítva, hogy bármi hatása lenne a látásromláshoz.


Ártani nem árt (elvileg), hasznossága pedig nem teljesen bizonyított.

2021. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem segít. Viszont van egy vibráló monitor a munkahelyemen, attól viszont ugyan úgy tud fájni a szemem.
2021. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megérheti, igaz nekem optikai van kékfényvédő réteggel bevonva, de nem fáj annyit a fejem, jobban alszok, és nem érzek semmi extrát benne szimplán megszűri a dolgot. Ajánlom:)
2021. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mostanában erről több kérdés volt itt több válasszal, nézzél szét. Összefoglalóan: többen azt mondták, hogy nem éri meg, mert akinek van, az sem érzi, hogy használna, de az embereknek egy kisebb hányada meg úgy érzi, hogy hasznos.
2021. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve, használj fluxot, vedd lejjebb a kijelző fényerejét, lehet az is elegendő.
2021. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!