Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse receptemet...

A kontaktlencse receptemet felhasználhatom szemüveg rendelésre?

Figyelt kérdés

Most voltam szemvizsgalaton, a szemem egy negyeddel szemenkent romlott, ha az egy éves szemuvegemhez viszonyítom.

De most kontaktlencse miatt voltam és mindent rairtak igy is a lapra. Meg a cilindert is amit amugy a lencseben nem használhatok mert túl kicsi -0.5. Azt mondták ezt a dioptria fogja korrigálni.

Viszont ha már van egy receptem szivesen rendelnek a netrol szemuveget, egy baratnom szokott neki bevalt.

Szoval ez a kis elteres vajon mas lenne szemuvegnel szerintetek? Amit a cilinderrol mondtak nekem.



2021. márc. 11. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem kellene. A kontaktlencse dioptriája valamennyivel hyengebb szokott lenni mint a szemüveg. Itt meg eleve más dioptriát adtak meg ezek szerint.
2021. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mas dioptria a szemuveg es a lencse, mivel az egyik kozvetlenul a szemeden van, a masik meg elotte. Max probalkozz valami olcso szemuveggel, alirol vagy valami, hogy jo-e, rendelsz 2-3 felet 1-2 ezer forintert, ha mas nem, otthoni szemuvegnek jo lesz, a megfelelo dioptriabol meg rendelsz egy normalisat.
2021. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne szerencsés, mert eltér a kettő. Ráadásul sok értelme nincs is, hiszen szinte minden optikában ingyenes a szemvizsgálat, ha vásárolsz szemüveget.
2021. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már csak azért is érdemes külön kivizsgáltatni, mert szemüvegnél fokra pontosan belőhető a cilinder állása (kontaktlencsénél 10°-onként variálható csak). Jobb lesz, mint a kontaktlencse.
2021. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors válaszokat!


A kerdes csupán azért merült fel bennem, mert ugye erosebb is mint a mostani szemuvegem amivel szerintem jól latok, és ugyanúgy vizsgaltak a szemem mint amikor szemuvegnel vizsgaltak, csak itt adtak meg görbületetis. A cilinder értéke is ugyanaz lett, sőt előtte megneztek a szemuvegem, az volt a kiindulópont.

2021. márc. 11. 15:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!