Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a száraz szem szindróma?

Mi az a száraz szem szindróma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy fel eve mar hogy ha bamulom a telefonom akkor pillanatok alatt kiszárad a.szemem es nehezebben -bírja mar a telefont

Ha nem ülök sokat felette es nem.nezem akkor nem faj a szemem és viszonylag nincs semmi baja

Hallottam a szaraz szem szindrómárol..Ez az lehet? Vagy csak ez ilyen alap dolog hogy talán nekem nehezebben bírja mar a szemem a telefont .azt hiszem a szaraz szem szindrómánál könny is alig jon

Nekem ilyen gondom nem nagyon van.

Van aki találkozott már ilyennel?


2021. márc. 11. 16:08
 1/3 alletta ***** válasza:
73%
ha nem terheled sokáig teló nézegetésével, monitor bámulással, és akkor nem fáj a szemed, akkor valószínűleg csak elfárad olyankor a szemed. pihentesd. a net-en utána nézhetsz, ha beírod a száraz szem szindrómát.
2021. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A sok képernyőbámulással nem pislogsz eleget, ergo nem nedvesedik a szemed...
2021. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-esnél a pont. Ráadásul a képernyők (telefon, laptop, Tv, stb) kibocsátott kék fénye a mellékvesét is folyamatos kortizoltermelésre ösztökéli, ami viszont autoimmun betegségbe, akár Sjögern szindrómába is torkollhat.
2021. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!