Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi szinten mennyibe kerül...

Havi szinten mennyibe kerül nektek a kontaktlencse meg így a plusz dolgok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és egy jó ideje már szemüveget használok. Nem is áll annyira jól, de fontosabb hogy nem szeretem. Ennek az az oka hogy újra elkezdtem sportolni és minden edzés vagy meccs előtt le kell vennem nélküle meg nem a legjobban látok. Szóval szeretnék kontaktlencsére váltani. Nézegettem már neten, meg próbáltam tájékozódni, de azért kíváncsi lennék olyan emberek véleményére is akiknek van benne tapasztalata.

Ui:plusz dolgok alatt a szemcseppet meg a lencsén kívül esetlegesen felmerülő költségeket értem.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2021. márc. 13. 21:57
 1/8 anonim válasza:
Nekem 3 havi 8500 Ft kb, illetve a folyadék is 4-5000, de azt is legalább addig tudom használni :)
2021. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

18 ezer forint 6 hónapra.

900 forintért veszem a rossmannban a kontaktlencsefolyadékot. Kb 3 hónapig elég. 500 forint a lencsetartó, azt havonta cserélem de van, aki kifőzi. Szemcseppet legutóbb a visionben vettem, 2 ezer párszáz forint volt. Mindennap cseppentek mert délutánra kiszárad a szemem de már egy fél éve megvan azis, ha nem több.

2021. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eh... Nekem 20ezer 3 havonta...
2021. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 havonta 20-30 ezer forint között, attól függ, éppen akciós e a lencsém, kell e folyadék, új tok, stb.
2021. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem attól is függ, hogy napi vagy inkább havi lencsét használnál. Nekem cseppekre egyébként nincs szükségem, csak ha sokat vagyok képernyő előtt maximum. A havihoz a folyadék 4500 körül van, de tényleg több hónapra elég. En ha havit veszek, akkor egyszerre 3 dbosat, mivel mindkét szemembe más kell, így ez 3 hónapra eleg, kb 10ezer körül szokott lenni azt hiszem.
2021. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

360ml-es folyadék kb. másfél hónapra elegendő. Akinél jelentősen több ideig bírja, az rosszul használja (nem tölti meg a jelölésig a tokot) vagy nem minden nap lencsézik.


A folyadék megválasztásához segítség (döbbenetes módon sok optikus nem ismeri ezt a táblázatot, pedig nagyon tanulságos):


[link]


A kontaktlencse ára márkától, típustól (sima, tórikus, ...) függ. Tessék megnézi a következő lencsék árait egy webshopban: Air Optix Aqua, Biofinity, Acuvue Oasys (ezek a legjobban elterjedt márkák).


Műkönny... Hát, megint. Attól függ. Az olcsóbbak 1200 körül vannak, a nagyobb márkák viszont 4000 Ft.-ba is belekerülnek. De ez csak akkor kell, ha száraz a szemed, ami nem összekeverendő a lencse okozta kényelmetlen érzéssel. Ha nem komfortos a lencse, akkor érdemes a többi márkát is megpróbálni, mielőtt műkönnyhöz nyúlsz.

2021. márc. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nekem lencse+folyadék kb 6 ezer forint egy honapra
2021. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 havonta rendelünk lencsét 5-6000 forintért, attól függ, éppen hogy van akció

A folyadék elég minden második lencserendeléskor (tehát kb félévente), ebben van új tok is, ez 2500-3000


Kontaktlencse előtt én egyáltalán nem hordtam szemüveget, mert fájt benne a fejem meg kényelmetlen volt (az első lencsém -3.75-ös volt, képzelhetitek mennyit láttam), és még utána is sokan próbáltak lebeszélni róla, hogy "sokkal drágább, mint a szemüveg", de egyrészt ez szerintem nem igaz, másrészt ezt legalább hordom és látok, ami határozottan megéri :)

2021. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!