Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális ha a szemcsepp...

Normális ha a szemcsepp kifolyik a szememből?

Figyelt kérdés

Ha nagyon száraznak érzem a szemem cseppentek bele műkönnyet, de kb az egész kifolyik, sőt még több is mint amit belecseppentek. Hogy fekszem közben vagy ülök, teljesen mind1 úgy folyik mintha sírnék. Elgondolkodtat, hogy így van-e értelme cseppenteni?


Ami még furcsa, hogy cseppentés utàn az alsó szemhéjam peremén egy sàvban apró buborékok képződnek, korábbam soha nem tapasztaltam ilyet. A párom is cseppent néha a szemébe, neki nem folyik ki.


Még annyi hogy az ellen lehet valamit tenni, hogy a szempilláim ne forduljonak be közben? Fájdalmas tud lenni az is.


2021. márc. 22. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Miután cseppentesz, csukva tartod a szemed egy ideig? Műkönnynél úgy kell, rá is van írva elvileg.

Azt el nem tudom képzelni, hogy éred el, hogy a szempilláid beforduljanak... valamit szerintem nem jól csinálsz. Sok-sok éve használok műkönnyet, de soha nem fordult elő hasonló sem.

2021. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De hogy lehet rosszul csinálni? Egyéként széthúzom a szemhéjaim kicsit hogy ne menjen félre, majd cseppentek, ez után kb fél percig nem tudom kinyitni a szemem, amint sikerül pislogok párat, majd csukott szemmel forgatom a szemgolyóm hogy eloszlassam a szemcseppet. De már akkor kifolyik mikor épp csak belecseppentettem.
2021. márc. 22. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Alsó szemhéjat lehúzod, felnézel, cseppentesz egy vagy két cseppet a lehúzott részbe. Szemhéjat finoman felengeded, szemet összecsukod és továbbra is felfelé nézve megmozgatod jobbra-balra a szemedet. Így elkerülhető a pislogási reflex. Szokták még javasolni, hogy a könnycsatornát is nyomják el kis ideig (szem orr felé eső széle), így nem tud azonnal az orrba folyni a szemcsepp, de ez inkább gyógyszeres szemcseppeknél ajánlatos, hogy hatni tudjon. Műkönnynél annyira nem fontos, mert úgyis csak a felesleg folyik el.
2021. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!