Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül a szemvizsgálat...

Mennyibe kerül a szemvizsgálat + kontaklencse?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam szemvizsgálatom meg ugye szemüvegem se volt és arra lennék kíváncsi hogy nagyon max mennyibe kerül a vizsgálat és plusz, ha egyből ott veszel vagy rendelsz (nem tudom hogy működik) kontaklencsét, szemüveget egyáltalán nem akarok venni, szóval ez így eggyütt mennyi úgy általánosságba? Meg ugye van az a kontaklencse használat betanítás, az pénzbe kerül vagy azt ingyen megcsinálják?

2021. ápr. 8. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Látásvizsgálat külön nem tudom mennyibe kerül, mert ahova én járok optika, ott automatikusan jár ingyen a kontaktlencséhez, ha rendszeresen ott veszi az ember. Maga a lencse, hogy mennyi sok mindentől függ, bolttól, márkától, havi vagy napi lencse stb. Én havi lencsét használok night&day, ami azt jelenti, hogy éjszakára is bennhagyható és havonta kell cserélni. Persze nyilván időnként ugyanúgy ki kell venni. Ez a lencse havi 17 ezerbe kerül.

Direkt megnéztem, pl. nálunk most kontaktlencse használati betanítást a vírus miatt nem csinálnak.

2021. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vision, Ofotértél úgy van, ha ott rendeled meg a lencséket, akkor ingyenes a vizsgálat és betanitás. Gondolom annyira nem lehet rossz a szemed, viszont kontaktlencsénél azt szokták javasolni, hogy egy héten 2 nap legyen pihenőnap, azaz akkor ne tegyük be a lencséket..ilyenkor én szemüvegre váltok. Azt is kalkuláld bele, hogy mi van, ha mondjuk elhagyod a lencsédet... szerintem érdemes szemüveget is csináltatni, gondolom pici romlással neked nem olyan nagy összeg az már.

Én havi lencsét hordok, ez 6 hónapra általban olyan 25000 körül van,de változóak az árak.

2021. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor most a vírus idején nem is lehet kontaklencsém mert nem tanítják be?


És kb ilyen 30 ezerből szerinted kijön a vizsgált, a lencse, meg ami még szükséges? Pl. Lencseápoló folyadék vagy mi annak a neve

2021. ápr. 8. 12:20
 4/11 A kérdező kommentje:
Uuu nagyon köszi a válaszokat, sokat segítettek
2021. ápr. 8. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Én folyadékot a Rossmannban szoktam venni, kb. 800 Ft. 30ból biztosan kijön a dolog. Én a helyedben mindenképpen csiináltatnék egy olcsó szemüveget is, az úgyis egyszeri alkalom, illetve legközelebb (3 vagy 6 hónap múlva, attól függ mennyi lencsét veszel) már netről rendelnék, általában olcsóbban jön ki az ember vele.
2021. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Lehet kontaktlencséd, egyébként nem egy bonyolult művelet a ki-be tétel, nyilván elsőre furcsa lesz, meg kell kérdezni, hogy ahol te szeretnéd venni, ott végeznek-e betanítást, én csak saját tapasztalatot írtam)

Mint írtam a lencse az 17 ezer (ez 3 pár, 3 havi adag), havonta kb 5600 forint. Ehhez jön a lencsefolyadék, ha jól emlékszem, az olyan 3500 forint körül van, de bőven nem használok el egy egészet 3 hónap alatt. Amit még érdemes venni, az a szemcsepp, a lencse eléggé szárítja a szemet. Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy havonta kijön-e 30 ezerből akkor bőven. Szemüveget egyébként szerintem is érdemes, amúgy is bármi történhet a lencsével, de pl betegségnél ki is kell venni a lencsét (főleg ha lázas vagy), először nem vettem komolyan, aztán kaptam egy jó kis kötőhártya gyulladást...

2021. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja igen tudom, szeretnék majd szemüveget is csak azt később. És egyébként szerintetetek ehhez a szemvizsgálthoz meg úgy az egészhez hogy ugye legyen kontaklencséd ahhoz kell szülői engedély, vagy belegyezés pl. Hogy mondjuk alá kell írni valamit a szüleimnek ha nem vagyok még 18 csak 17, mert egyedül akarom megcsinálni?
2021. ápr. 8. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell semmi.
2021. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15 voltam, amikor először lett lencsém, anyum elkísért, de nem rémlik, hogy bármit is alá kellett volna írnia.
2021. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszi a válaszokat
2021. ápr. 8. 13:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!