Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy látó ember meg tud vakulni...

Egy látó ember meg tud vakulni teljesen?

Figyelt kérdés
Tehát van egy ember akinek a látása nem igazán jó de nem a legrosszabb és szemüveges. És egy ideje furcsa foltokat lát, egyre több üvegtesti homályokat észlel és valamikor hirtelen semmit nem lát. Egyáltalán egy látó ember meg tud vakulni akár rossz látástól vagy valamilyen szembetegségtől ha nem közvetlen közelről éri valami károsodás a szemet mint belecsöppen valami méregző folyadék, olyan fényt lát ami megvakít percek alat? ÉS ezt feltudja fogni, hogy most ő nem lát? Mert én úgy gondolom a vakságot, mint ha épp a kezeddel próbálnál látni, az nincs az agyadhoz csatlakozva, hogy lásson de mégsem látsz se feketeséget konkrétan semmit így ugyanezt képzelem a szemhez is mivel ha megvakul az ember akkor szerintem hiába van ott a szem még nem csatlakozik az agyhoz ezáltal nem lát semmit. Bár ezt csak én képzelem lehet máshogy van de nekem ez tűnik logikusnak. Lehet, hogy egyik napról a másikra vakon ébred fel egy látó vagy ennek folyamata van?

2021. ápr. 14. 05:40
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Van olyan is, hogy hirtelen és van olyan is, hogy fokozatosan. Pl. fertőzés, baleset, szürkehályog, zöldhályog, retina leválás, genetikai betegségek, egyéb betegségek.
2021. ápr. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg betegség okoz vakságot. Ilyen tünetekkel érdemes lenne mielőbb felkeresni egy szemészt. De sok esetben nem a szem problémája okoz vakságot, hanem a látóideget vagy agyat ért sérülés, rossz helyen lévő daganat, vérrög, vagy más neurológiai gond.
2021. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Ne képzelj el semmit,és ne itt kérj tanácdot. Menj el szemészhez. Ha súlyosabb problémád van Budapest,Mária utcai Szemklinika,beutaló sem kell. Ha távolabb élsz magánrendelést is felkereshetsz ha a szakrendelésre most nem kapsz időpontot.
2021. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!