Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Opti free kontaktlencse...

Opti free kontaktlencse folyadék mellett használhatok rossmann/dm-es só oldatot?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnél láttam, hogy úgy teszi be a lencséjét, hogy feltölti kontaktlencse folyadékkal. Én is kpróbáltam így, és ezzel a módszerrel azonnal a helyére megy a lencse, nem szúr. Szerintetek lehet azt csinálni, hogy opti free-ben éjszaka tisztítom és berakáskor sóoldattal töltöm meg? Úgy olcsóbb lenne, nem a drága tisztító fogyna.Lehet ettől bajom?

Válaszokat előre is köszi



2021. ápr. 19. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Alapból elmegy 2 adag lötyi. Elrakás előtt dörzsöléssel tisztítod, és kicseréled a lipides-poros, tisztításra használt lötyit tisztára. És akkor nem is szúrna egyáltalán. Ha meg száraz a szemed, vegyél szemcseppet.


Szemmcseppnek főzhetsz oldatot saját felelősségre, 1l víz + 5-10g só + tisztaság. 50ml-nél többet nem érdemes elrakni, nem szabad, hogy sokat álljon, mert semmi nem stabilizálja a sterilitását. Még egyszer, ez szemcseppnek jó, nem kontaktlencséhez.


Ezt a feltöltögetős hülyeséget csak simán felejtsd el.

2021. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit töltesz fel sóoldattal berakáskor, nem értem?


Egyébként ha szúr, akkor vagy rosszul teszed be a lencsét vagy érzékeny a szemed a folyadékra, ez esetben lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni egy másik folyadékot (BioTrue, Renu).

2021. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A folyadékkal nincs probléma, amíg nem megy a helyére a lencse, addig egy kicsit kellemetlen. Rárakom az ujjamra a lencsét, és akkor töltök a lencsébe egy csepp folyadékot. Így sokkal kényelmesebb egész nap, és eddig mikor fáradt estére a szemem, akkor kb csak 8-9 óráig viselte el a szemem a lencsét, de így már akár éjfélig is.
2021. ápr. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!