Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha egy macska szembe vizel?

Figyelt kérdés

NEM troll kérdés! Komoly válaszokat várok, mert velem pontosan ez történt a mai napon.

A szomszédban lakik egy ivarérett kandúr macska. Mostanában gyakrabban látjuk. Nagyon szelíd, a kerítésen keresztül engedi, hogy simogassuk.

A mai barátkozásunk is pont úgy indult, mint a többi, engedte, hogy simogassam a fejét.

Egy másodpercre néztem el, a következő pillatatban pedig már azt láttam, hogy a feje helyett a macska a másik végét fordítja felém, és a szó szoros értelmében beleh*gyozott a szemembe.

Hála Istennek reflexből be tudtam csukni az egyik szememet, amit telibe talált, azonnal berohantam és mosni kezdtem, majd szemcseppet is tettem bele.

Ugye nem fogok megvakulni, vagy nem fog romlani ettől a látásom?

Nagyon meg vagyok ijedve, mert olyan teóriákat is olvastam különféle férgekről, amik kikelnek az emberi szemben és vakságot okozhat.

Ebben az esetben mi a teendő? Szemészhez kell mennem?

Történt már mással is ilyen?



2021. ápr. 28. 17:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbá a szomszédom nem éppen gondos gazda. Ahogyan a többi állatát, a macskáit is látványosan elhanyagolta. Ez az állat soha életében nem volt oltva, féreghajtót és egyéb dolgokat sem kapott, ebben 100%-ig biztos vagyok.
2021. ápr. 28. 17:51
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Toxoplazmózis.
2021. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Majd flesselgetsz egyet mint Kenny😆
2021. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Kérlek menj el, de minimum hívj fel egy szakorvost és írd meg a válaszát, ugyanis ez engem is nagyon érdekelne! Remélem minden rendben lesz.
2021. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 4-es vagyok. Hogy vagy? Remélem nem történt semmi gond, sikerült orvossal konzultálni?
2021. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia. Hála Istennek, nem történt semmi komoly.

Az akció után rögtön felhívtam egy szemészt. Azt mondta, annál, amit tettem, az ügyeleten sem tudtak volna többet csinálni velem.

Akkor nem, de másnap reggel egy kicsit fájt a szemem, mint pl. amikor a fodrász festi a hajadat, a festékben lévő ammónia pedig kicsit irritálja.

Az orvos személyesen is kijött hozzám, és azt mondta, nem történt semmi durva. Ha komoly baj lett volna, netán parazita ment volna bele vagy egyéb “szépségek”, akkor egyrészt, már a szembejutáskor komoly fájdalmaim lettek volna, másrészt gennyes, gyulladt lett volna.

Utána még 1-2 napig egy kicsit jobban látszottak benne az erek, akkor naponta többször is használtam műkönnyet.

Most már teljesen rendben van minden. Tökéletesen látok, és sminkeltem is azóta. 😄

2021. máj. 10. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!