Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz lehet a szemüveg?

Rossz lehet a szemüveg?

Figyelt kérdés

Most kaptam szemüveget (B:0,75cyl J:-0.25diopt., 1cyl)

A bal az teljesen jó, de a jobbal gondok vannak. Ha leveszem a szemüveget, a jobb szememmel jobban látok, mintha felvenném! Tehát ha letakarom a bal szemem, szemüvegben homályosan látok! Ez csak azért van, mert meg kell szoknom? Vagy a cylinder okozza?

Légyszi, nyugtassatok meg, mert nagyon aggódok!



2021. jún. 16. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális. vidd vissza oda, ahol készítették. Amíg még garanciális.
2021. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se normális. Jártam én is úgy, hogy nem is azt a lencsét tették bele amit kellett volna.
2021. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én mondtam is sokszor anyukámnak, hogy az egyik oldalon rosszabb lett, és fel is hívta az optikát. Azt mondták, várjunk két hetet. Csak azon csodálkozom, hogy ha csak 0,25-ös dioptria van benne (meg ugye a cilinder), akkor miért torzít ennyire?
2021. jún. 19. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Most nekem is valami speciális, prizmás szemüveg készült, mert enyhe foku dupla látásom volt, ez nekem a régi után szintén torzít. Távolra jól látok vele, közelre meg az órámat sem látom élesen, de állítólag meg kell szoknia a szememnek. Optikus szerint van akinek hamarabb megy van akinek több idő kell. Ráadásul az én szemem kicsit el is van lustulva, mert közeli és távoli tárgy közt is kell némi idő mire beélesedik a kép.
2021. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elrontották a csiszolást. Vidd vissza. Ne várj vele egy percet sem. Kb úgy kell látnod mint a szemorvosnál.
2021. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem jó valami akkor. Menj vissza, mert egy szemüveget persze meg kell szokni, de az nem jelenti azt, hogy pár nap után is homályosan láss vele.
2021. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!