Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minden pluszos dioptriás...

Minden pluszos dioptriás szemüveg holtteret hoz létre a látómezőben a lencse végénél, azaz kitakar egy részt? Ha keretes a szemüveg, akkor a keret jól látszódik? Nem keretes a mostani szemüvegem..

Figyelt kérdés
Pl: Keret nélküli a szemüvegem (csak fent van keret), ha pl: jobbra nézek a szemüveg pereménél kitakar, mintha fénytörés lenne.
2021. jún. 17. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van oldalt keretem, valamennyire kitakar, de egyáltalán nem zavaró. Olyanom ahol oldalt nincs keret még nem volt, így azzal nincs tapasztalatom.
2021. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

mivel a lencsének nem 0 vastagsága van a szélén, ott mindenképp lesz egy "keret", akkor is ha keret nélküli a szemüveg.

Minuszos dioptriánál ez sokkal látványosabb, ott ugye a széle felé vastagodik a lencse.

2021. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pluszos szemüveg a nagyító jellegű optikájából adódóan mindenképp létrehoz egy holtteret. Ha egy erősen pluszos szemüvegű emberre kicsit oldalról nézel, akkor lesz egy zóna ahonnan egyáltalán nem látod a szemét, se a lencsén belül, se a lencse mellett. Ilyenkor értelemszerűen ő se látja a te szemedet, tehát holttérben vagy.

Nekem mínuszos szemüvegem van, ami meg pont fordítva működik: a lencse szélénél kettőzi a képet, így ugyanazt a tárgyat a lencsén belül élesen is látom, és a lencsén kívül homályosabban is. Persze a lencse szélére nem nagyon szokott nézni az ember így a gyakorlatban ez nem zavaró.

2021. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!