Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon jó még a kontaktlencsém?

Mitérdekeltéged kérdése:

Vajon jó még a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Egy éve bontottam 2-3x volt azóta használva azóta a folyadékban van. Adódott egy probléma,ma voltam új szemüveget nézni hétfőn lesz szemvizsgálat. De a régi szemüvegem feladta a harcot és magától szét esett. Használhatom-e még a lencsét?(munka miatt fontos lenne látni) vagy hetekig vak leszek még az új szemüvegig illetve lencséig?

#szemüveg #kontaktlencse #Szemegészsége
2021. júl. 14. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy éve bontott lencse biztosan nem jó már.


Nem tudom miért kell heteket várni pl a lencsére, nyilván tudod milyen típus, milyen érték, bemész egy optikába és veszel egy dobozzal. Vagy rendelsz 1-2 nap alatt kihozzák.

2021. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mar ket eve nem voltam a jarvany miatt lencses ellenorzesen es masik optikaba megyek igy hetfon szemvizsgalaton derul ki milyen erossegu kene(csak hetfonkent van szemvizsgalat)

Ha tehetem nyilvan azonnal megveszem hogy amig nem erkezik meg a szemuvegem lassak

2021. júl. 14. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Tehát egy egy éve felbontott lencsét beraknál a szemedbe, de egy ugyanolyat nem vennél 3-4 ezer forintért, hogy addig is lássál... Hát te tudod.
2021. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De nem tudok venni vizsgalat nelkul nem adnak ki csak ugy ha tehetnem most azonnal ujat vennek mert tudom hogy nem a legegeszsegesebb de ez van nem tudok ujat venni most azonnal pedig fontos lenne

De sajnos heteket kell varni

2021. júl. 14. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

“Bemész egy optikába is veszel egy dobozzal”


Látszik hogy te nem vagy szemüveges, ez nem ilyen egyszerűen megy, nincs náluk halomban minden féle lencse...

2021. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én eddig bármelyik optikába beugrottam mert sos kellett lencse, adtak. Azt sem kérdezték meg, hogy saját magamnak lesz-e egyáltalán.

Netes rendelésnél meg pláne.


Milyen lencsét használtál korábban?

2021. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
B&L cilinderes pl 1,5 hét alatt lett meg☹️
2021. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5 20 éve szemüveges vagyok, de lehet, hogy 25.


Mivel a kérdező nem írta milyen lencsét használ, csak a saját tapasztalatomra tudok hagyatkozni. Egy sima biofinityt vagy egy air optixot +- 5 dioptriáig szinte mindenhol tartanak készleten.

De vannak nagyobb üzletek, ahol kb minden van készleten vagy ha nincs, akkor délutánra vagy másnapra beszerzik.

2021. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudjuk milyen erossegu kell nem tudok venni meg sok helyen papirok nelkul ki sem adjak es szerintem ez amugy igy normalis hiszen boldog boldogtalan aki semmit nem tud a dologrol ne csessze el vele a szemet mert ,,szerintem kell -3as lencse”

Putrisba megoldodott a dolog egy masik szemuveg szaraval talan kibirja azt az 1hetet

2021. júl. 14. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ofotértben engem többször, több üzletben is megszívattak azzal, hogy nem adnak el lencsét (olyan márkát/dioptriát, amit addig is folyamatosan használtam), csak akkor, ha megvizsgáltatom ott is a szemem (hiába volt meg a vizsgálati dokumentációm a szemészetről). Kamu az egész, csak le akarnak húzni, jó pénzért megcsinálják ugyanazt a vizsgálatot, amit előtte a szemész is megcsinált ingyen. Netről bármikor rendelhetsz lencsét, csak beírod a régi lencséd paramétereit és 2-3 nap alatt kiszállítják.
2021. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!