Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Furcsán látok kontaktlencsével..?

Furcsán látok kontaktlencsével..?

Figyelt kérdés
2 nappal ez előtt kaptam a lencséket (mínuszos, cilinderes), a berakással és kivétellel nem volt baj, meglepően könnyen ment. Viszont eleg furcsán látok benne. Néha elég homályosan látok benne távolra is és közelre is. De van olyan is, hogy csak az egyikkel látok homályosan, van hogy csak a másikkal. Ez mitől van? Meg kell még csak szoknom?

2021. júl. 15. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet száraz a szemed.
2021. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem jó a dioptria. Egyszer én is kipróbáltam a kontaklencsét, de ugyanez volt a helyzet velem is. Szemüveggel ezerszer élesebben láttam meg a kontaklencsétől fájt a fejem. Hagytam is a francba. Szerintem méresd be még egyszer a szemed, ha mindenképpen konkaklencsét akarsz. De amúgy az is tény, hogy egy idő után megszokja az ember és lehet csak ez a baj, hogy még nem szoktad meg
2021. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Biztos jól tetted be? Nekem akkor volt ilyen, amikor egyszer fordítva tettem be.
2021. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezernyi oka lehet. Ha alapjában véve jól látsz benne (az idő nagy részében), csak elhomályosodik, akkor az lehet elfordulás, száraz szem, rossz illeszkedés miatt. Ha minden ki lett zárva, akkor érdemes más márkákat is kipróbálni, mert kialakításában is vannak különbségek.
2021. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A száraz szem lesz végül az oka, beszereztem műkönnyt és már ezerszer jobb. Meg az elfordulás is közrejátszott, mivel cilinderes.
2021. júl. 18. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Elfordulás esetén megpróbálhatsz másik márkát. Kétféle kialakítás van, ami gravitációsan igazodik a helyére és ami pislogás által. Nem tudom melyik van neked, de az ellenkezőt kéne megpróbálni, hátha jobban beválik.
2021. júl. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy kb. 1 hét kell a szemnek, hogy megszokd a lencsét. Addig előfordulhat egy kicsit homályos látás, furcsa llátás stb. Lehetséges, hogy forditva tetted be, akkor a szuró érzés lesz és egy idő után piros is lesz tőle a szemed.


Ha a proba lencse időszak letelte után se szokod meg, akkor az a márka/típusú lencse nem vált be neked. Egy új fajtát fogsz kapni.


A műkönnyet meg szerintem felejts el (ha a lencse előtt is száraz volt a szemed, akkor nyilván nem), mert egy idő után nagyon ráfogsz szokni, és a szemeded mégjobban kiszárítja. Amikor nekem ilyen problémám volt, akkor egy másik kontaktlencse folyadékot probáltam ki, és elmúl ez a probléma.

2021. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!