Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkehályog kezdeti tünete...

Szürkehályog kezdeti tünete lehet ez? Akinek van/volt, hogy kezdődött, milyen változásra lettetek figyelmesek elsőre? Akit műtöttek, milyen lencsét kapott? Ha rövidlátó, akkor utána is mínuszos szemüvege maradt?

Figyelt kérdés
Enyhén rövidlátó vagyok (kevesebb, mint egy dioptria a romlás, de ez nem változott 20 éves korom óta). Egy ideje viszont, mintha romlana a bal szemem, nem a látás élesség, hanem pl. erős fénynél apró, hópehelyszerű foltot látok. Áprilisban voltam éves kontrollon, ott azt állapították meg, hogy hátsó határhártya leválásom van (folyós lesz a csarnokvíz, ha jól értettem a korral jár), a retina ép, szemnyomás normális, nem láttak szemfenék elváltozást. A hópelyhes tünet utána jött elő. Most majd visszamegyek, de nem tudom, mi lehet ez, volt már a családban szürke hályog, azért gyanakszom arra (csak ő már sajnos elhunyt, nem tudom megkérdezni) . Akinek van, hogy kezdődött? Hány év alatt romlott le úgy, hogy műtötték? Megszoktam, hogy távolra enyhén homályos a kép, a műlencsével is rövidlátó lennék?

2021. júl. 18. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
"nem értek hozzá" - a hópelyhekből gondolom, van egy olyan variáció, hogy fehérjedarabok úsznak a szem vizes képleteiben. Mármint fehérje molekulák. De ezzel szemészt keress.
2021. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hópelyhek nem voltak csak egyre halványabban, elmosódottabban láttam távolra. Miután észrevettem gyorsan romlott, KB: egy évvel később már meg kellett műteni. Előtte távolra és olvasni is szemüveget viseltem, most csak olvasni kell.
2021. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!