Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előfordulhat, hogy a kontaktle...

Előfordulhat, hogy a kontaktlencsének egy egész kis darabja szakadás után bent maradt a szemben és nem jön ki onnan magától?

Figyelt kérdés

Szóval, kezdő kontaktlencse használó vagyok, másfél hónapja használom.

Ma reggel (még hat előtt) munkába menet beraktam a kontaklencsét, és úgy tünt, hogy a szegélyéből egy milliméter széles, és 3-4 milliméter hosszú rész hiányzik. Mivel nem volt időm gondolkodni, mert késtem beraktam. Most itt a munkán nem érzem, hogy zavaró lenne. Érdemesebb lenne ennek ellenére kivennem? Sérülhet ez miatt a szemem ha még ma használom?


Illetve lehet, hogy már korábban leszakadt az a darab, csak nem tünt fel. Ez esetben az a kis 1x3-4 milliméteres kontaklencse darab ha a szememben van, hogy tudnám kiszedni? Vagy egyáltalán kijön magától a szem öntisztitó hatása miatt pislogással, könnyezéssel (mint mondjuk egy muslinca)? Vagy ugyanúgy rátapad valahol és onnan nem mozdul magától? Egyáltalán ezt észre veszi az ember, gondolok itt arra, hogy pislogás közben irritáló?



#szem #kontaktlencse #szemsérülés #kontaklencse szakadás
2021. júl. 27. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Sérült kontaktlencsét nem szabad használni. Még ha most nem is érzed a szaruhártyát megsértheti. A szemed világa nem játék.


Ha a szemedben van az a darab azt ki fogod könnyezni de egyébként simán lehet hogy a tartóban maradt.

2021. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kivettem a kontaklencsét, gyakorlatilag két órát volt bent. El is dobom. Remélem csak most szakadt el és nem már korábban, mert eddig nem láttam rajta sérülést, és nem tünt zavarónak hordás közben. Ez második lencsém, már két hete használom.


Viszont a hiányzó rész továbbra is zavaró, bosszant, hogy az még mindig a szememen lehet. Vagy ez csak felesleges aggódás a részemről?

2021. júl. 27. 08:04
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Feleslegesen aggódsz az már kijött onnan ha benne is volt.Esetleg ha van szemcsepped "mosd át" vele a szemed.

Ha ez sem nyugtat meg menj el szemészeti vizsgálatra.

2021. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Egyébként lehet adtól szakdt le az a rész mert túl erőssen dörzsöltem?


Amúgy nekem azt mondták, hogy akkor dörzsöljem 15 másodpercig, amikor leveszem, de én akkor is dörzsölöm, tisztítom az ujjammal mielőtt feltenném, szóval napi kétszer. Ez sok lehet? Vagy tényleg elég egyszer?

2021. júl. 27. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne aggodj! Ha a szemdben szakadt el, akkor már kijött. De lehet, hogy a tartóban van, csak nem látod.

Nekem is volt ilyen, hogy nagyon minimálisan hiányzott egy darab a széléből, de én ugyanúgy hordtam. Igaz ez felelőtlenség volt, de nincs semmi baja a szememnek, orvos mondta. Nehogy félre érts, ne hordjad a hibásat. Mond el a szemészednek, hogy mi történt, és elméletileg kapsz egy új lencsét? (Én legalűbb is kaptam, amikor magától kiesett a lencse a szememből, mert hibás volt)

Mármint a folyadékkal dörzsölöd? Szerintem akkor se kell annyi ideig. És ne olyan erőssen dörzsöld, hanem inkább "simogasad" (Remélem érted ^^")

Elméletileg ha egész éjszaka bent van a folyadékban, akkor azáltal megtisztül. Én csak akkor szoktam letisztitani az ujjammal, ha szemhéjtusos lesz a sminkemtől, vagy ha betevés után kiszedem, mert szúr vagy úgy érzem, hogy valami nem stimmel.


Ajánlom különben, hogy legxen nálad mindig egy kontaklencsetartó és a szemüveget. Sosem lehet tudni. Én már 3 éve lencsézek, de ritka esetekben nincs nálam.

2021. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 éve van kontaklencsém az elmúlt másfél hónapban 5 darabot dobtam ki szakadás miatt... Egyszerűen nem értem miért... Lehet minőségi hibásak voltak.. Eddig ilyen problémám nem volt.
2021. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem számtalanszor előfordult hasonló. A lencsét eldobtam, és bontottam újat. Megnéztem a szemem, hogy nem maradt-e benne, de ennél jobban nem gondoltam túl. Valószínűleg kipislogtam a kis cafatkát. Soha semmi baja nem volt a szememnek az ilyen balesetek után, de ha aggaszt, mosd át a szemed szemcseppel/megfelelő, szembe is cseppenthető ápolószerrel, akkor biztos kijön a cafat. És igen, az ilyen lencsét nem szabad hordani, el kell dobni, ahogy a többiek is írták.
2021. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!