Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek,kontaktlencsések!...

Szemüvegesek,kontaktlencsések!Hány dioptriás szemüvegre illetve kontaktlencsére van szükségetek?Hogy láttok a szemüvegetekkel ,lencséitekkel és hogyan nélküle?Kort nemet írjatok!

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs a dioptriáról (valahol megvan a papír), de a két szemem nem egyforma, azt tudom. Szemüveg nélkül a tábla felső 2-3 betűjét tudom elolvasni, szemüveggel végig, pont most voltam üzemorvosnál. 40+F.
2021. júl. 31. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekként a bal szemem kancsal volt, arra kellett kb +6-os dioptria, ha jól emlékszem, a jobb szememre mindig gyengébb kellett. Tinikoromban a hormonváltozás miatt teljesen elmúlt a kancsalságom.

Már régen voltam lencsét cseréltetni, de talán, ami most van, az a jobbnál 0,75, a balnál 1,5.


Szemüveg nélkül is jól látok, távolra már nem tudom élesen kivenni a dolgokat, csak kontúrokat, viszont közelre teljesen jól látok. Hátrány, hogy szemüveg nélkül hamarabb elfárad a szemem. Strandon pl. soha nem hordok szemüveget.


30N

2021. júl. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Most kezdtem el kontaklencsét hordani, így biztosra tudom a dioptriákat. Bal: -1,25 és -1,75 cilinder, jobb: -3,75 és -0,75 cilinder. 10 éve vagyok szemüveges, a szemüvegem dioptriája most -5 körüli mindkét szememen, az optimus hölgy se értette, aki a kontaklencséhez vizsgált, hogy hogyan lehet ekkora eltérés a bal szememen.

Szemüveg és lencse nélkül nagyon elmosódottan látok, közelre még tűrhető, de ha pl 2 méterre állna az anyukám, lehet nem ismerném fel.

2021. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most csináltattam új szemüveget, az egyik oldali lencsém -11,25 és +1.5 cilinder 130 fokkal, a másik lencse -10.75 +2.5 cilinderrel 60 fokkal. Nélküle semmit nem látok, vele meg nagyon jól. 26/f
2021. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő -3,5-ös, kontaktlencsét hordok. Jól látok vele, bár már lehet egy negyeddel erősebb kellene.

Nélküle elég rosszul, 3 méterre már tök elmosódottak az arcok. Meg ha nélküle vagyok elkezd fájni a fejem, fényérzékeny lesz a szemem, borzasztó.

Egy napot kibírnék nélküle, de többet nem.

2021. aug. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!