Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul bemért szem? Kicseréli...

Rosszul bemért szem? Kicserélik garanciában a szemüvegem?

Figyelt kérdés
Elmentem az ofotértbe azzal a problémával, hogy nem látok jól távolra. Vezetni tanulok épp és nagyon zavar hogy homályosak a táblák ha távolra nézek. Elmentem egy látásvizsgálatra, ahol +0.5-ös szemüveget kaptam. Azt mondták az optikában, hogy nyugodtan hordjam állandóan a szemüveget, amit meg is tettem. Közelre ezzel a szemüveggel is jól látok, de eddig is jól láttam, azonban azt vettem észre, hogy távolra mind szemüvegben, mind anélkül egyre homályosabban látok. 2 hónapja van meg a szemüvegem. Lehetséges, hogy rossz előjelet írhattak a receptre a felírásnál? A vizsgálaton jól láttam a próba lencsékkel. Szerintem ha távolra rossz a szemem akkor mínuszosnak kellene lennie a lencsének, vagy rosszul gondolom? Bemérik mégegyszer a szemem ingyenesen ha visszamegyek? Úgy tudom van náluk egy 90 napos garancia rossz dioptriára.

2021. aug. 10. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Az érdekes, mert aki távolra lát rosszul az mínuszosat kap alapból, mindenképp menj vissza és ha pénzt akarnak kérni akkor verd ki a balhét.
2021. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindenki minuszossal lát távolra, rokonom +4-essel vezet +3-assal olvas, ha azzal látsz jobban akkor azzal látsz jobban lényegtelen hogy minusz vagy plusz, de a te esetedben igen ha úgy érzed nem javult sőt rosszabb a szemed akkor érdemes vissza menni
2021. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Menj vele vissza. Be mérik újra a szemed, és a szemüveget is.
2021. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ofotértben nem csodálkozom ezen. Nézettek normálisan mindenféle tesztábrákat is vagy csak felírta, amit a gép kidobott?
2021. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-esnek… nekem három éve bemérte a szemem az Optikus, az Ofotértben, de jeleztem a problémát, hogy miután kimentem az utcára, soha életemben nem láttam olyan élesen. Azzal a szemüveggel, a 100 cm-es tv képernyőn a teletextet két és fél méterről nem bírtam elolvasni. Attól az Optikus nem sokkal erősebbet írt fel, ezért sejtettem, hogy nem lesz jó. Előtte voltam szemészeten, ott jóval erősebbet írtak. Csak sajnos eltüntettem az eredményeket, így nem vittem magammal. Szóval jeleztem az Ofotértnek, hogy Szerintem ez gyenge lesz, nézzük meg még egyszer. Felidegeltem magam, így aznap is kitűnően láttam. Persze totál hülyének néztek, kötözködtek is. Természetesen ahogy elkészült a gyengébb szemüveg, amit Optikus javasolt, úgy három évig szinte semmit nem láttam. Úgy éreztem, majd megvakulok.
2022. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!