Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kéne neki szemüveg?

Kéne neki szemüveg?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom nem játszik bizonyos társasokat, mert nagyító nélkül nem lát közelre. Van, hogy a telefonján se látja, mi van kiírva és nekem adja, hogy fordítsak. Azt állítja, azért nem hord szemüveget, mert az gyengíti a szem izmait és csak rosszabb lesz tőle minden, de szerintem hiúságból teszi.

Már kezd idegesíteni, hogy egyre rosszabbul lát, mégse csinál semmit. Valahogy meg lehet győzni szerintetek?



2021. aug. 11. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen kéne neki szemüveg, de sajnos nincs ötletem, hogy hogy lehetne erről meggyőzni
2021. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Magyarázd elé neki, hogy az időskori távollátásnak semmi köze nincs a szemizmok erősségéhez. Azt a szemlencse rugalmasságának csökkenése okozza.

De lehet, hogy pénze nincs a rokonnak szemüvegre, esetleg anyagi segítséget is ajánlhatsz neki.

2021. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a rokon velem él, nem akartam leírni kicsodám, hátha ebből valaki rájönne.

Annyi a lényeg, hogy annak ellenére, hogy van pénze (jól keres, nem spórol), vannak szemüveges emberek a családban (én, 2 nagyapám, egyik tesóm, a rokon húga , annak férje, egyik gyerekük...stb), szerintem valamiért azt gondolja, hogy ciki vagy, hogy ettől öreg lesz, vagy nem is tudom.

Nekem, mikor szemészetre mentem és mikor szemüvegem lett, nagyon ezt az "elsatnyulnak tőle az izmaid" dolgokat mondogatta.

Valahogy majd, ha lesz megint incidens és nem lesz ott más, megpróbálok vele megint beszélni erről.

2021. aug. 13. 00:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó nagyítóhasználat jobban rontja a szemét, mintha normális szemüveget viselne.
2021. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a szemizmok gyengülésétől látna rosszabbul, ami a szemüveg miatt van, akkor neki nem romlana a látása, hiszen nem hord szemüveget. Logikus tehát, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, de nem tudom, el tudod-e neki magyarázni, ha az ellenkezőjét mondogatja...
2021. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!