Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ofotértben mennyire pontosan...

Ofotértben mennyire pontosan vizsgálnak? Pontos a szemüveg amit csinálnak?

Figyelt kérdés

Két éve voltam utoljára vizsgálaton, akkor voltam először az Ofotértben, előtte mindig a szülővárosom kisebb optikájában voltam. -1 lett mindkét lencse, bár az egyik szemem jóval rosszabb volt, mint a másik, de ott így állapították meg. A szemüveggel tökéletesen láttam, legalábbis egy ideig azt hittem, később feltűnt, hogy nagyon távolra ezzel sem látok. Ez normális (nem lehet tökéletes látást csinálni szemüveggel?) vagy lehetett volna jobb szemüveget is írni?

Kb 5 percig tartott a vizsgálat, ez is furcsa volt.

Szeretnék új szemüveget csináltatni, elmenjek egy kisebb optikába vagy az Ofotért és Vision Express is jó? Nekem egész jó volt a szemüveg, csak volt bennem kérdőjel a pontosság miatt.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2021. aug. 29. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Optometristája válogatja. Amikor először jártam a helyi Ofotértben, egy nagyon precíz és korrekt optometrista hölgy vizsgált és jó is lett a szemüveg és a kontaktlencse is. Ez az optometrista elment egy 100 km-re lévő magánoptikába, helyette pedig egy kontár érkezett. Kontaktlencse kontrollon voltam, de nagyon felületes volt.

A legújabb szemüvegemet egy Zeiss Vision Expert magánoptikában csináltattam. Ég és Föld a különbség. Soha többé nem mennék Ofotértbe vagy Vision Expressbe. A vizsgálat nagyon professzionális egy ilyen minősítéssel rendelkező helyen, nagy a keretválaszték és minden apróságra figyelnek. Az eddigi legjobb szemüvegem, igaz nem is volt olcsó.

2021. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én régen a Pálfia szemészeten voltam, mert a helyi optikában nem vállalták a vizsgálatomat kancsalság miatt. Ott voltam kétszer, nagyon elégedett voltam, viszont az évek során valahogy nem éreztem már fontosnak a prizmás szemüveget. Sokkal kiegyensúlyozottabb lettem és nem ért annyi stresszhelyzet, ahol jobban éreztem a kancsalságot. (Igen, ez is befolyásolja, a Pálfiában tanultam). Ezután mentem az Ofotértbe, mert úgy voltam vele, hogy elég egy sima dioptriás szemüveg, végre láttam távolra, de annál távolabbra nem, az homályos maradt. Most viszont elhagytam a szemüveget és nem tudom, hova menjek vizsgálatra és hol csináltassam.
2021. aug. 30. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Mammut-ban az Optic World-öt. Érdeklődni voltam náluk is, nagyon profik ők is. Végül azért csináltattam egy másik magánoptikában, mert közelebb volt.
2021. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Optic world-ot ajanlom en is. Nagyon nagyon alaposak es segitenek mindenben. :) Ha esetleg pesti vagy ed nem edik messze a kistarcsai Auchanban is van egy, en ott voltam es nagyon megbizhatoak.
2021. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!