Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úszkáló fekete foltok a szem...

Úszkáló fekete foltok a szem látóterében, fiatalon (<25), mitől jelentkezhet? Biztosan nem retinaleválás?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron lettem először figyelmes rá, hogy néhány úszkáló folt jelentkezett a szememben, főként világos dolgokra nézve.


Akkor már megnéztem, hogy retina leválásra is utalhat, de arra mutató tüneteim azóta sem voltak. Eltelt egy év, a tüneteim szinte hasonlóak, bár sötétben kevésbé látok, mint előtte - de a távol/közellátásom változatlan maradt... 22 évesen nem hiszem, hogy az idősebbekhez hasonlóan "elfolyósodott" volna az üvegtest (ilyen infókat találtam a neten, már tavaly is).


Vicces, de kb 3 éve figyelt fel egy Ofotértes szemvizsgáló, hogy a jobb szemem (amelyben most a legtöbb folt van) tompalátó - sosem láttam rendesen a szemészeti leolvasandó táblát, de nem is foglalkoztak vele (pedig sokszor voltam <hivatásos> szemészeknél is kiskoromban).


Vezetésben sem zavar, mert árnyékos vagy sötét részen nem látszódik, de ettől függetlenül picit félek, mert nem tudom miért "jöttek" ezek a foltok és nem tudom, hogy a jogsim bánná-e ha látásvizsgálatot tennék. Támogatom a biztonságos vezetést, de ahogy mondtam is, nem zavar, mert ott nem látszanak.


Ezt egy ideje terveztem már leírni, de mivel a neten is keresgettem hasonló kérdéseket korombeliektől, így mindig elhúzódott. Bízom benne, hogy valaki átélte már ezt, vagy ismerősétől hallott hasonlóról, vagy mi jobb, pont ebben dolgozik és tudna nekem választ adni. :)


Nem számít, ha holnap vagy 2 hét múlva kapok választ, figyelni fogom. Köszi előre is!



2021. szept. 7. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Menj el szemészetre, ott rendesen megvizsgálnak, kitágítják a pupilládat. Itt csak találgatni tudunk.

Nekem is ez van, de én 50 vagyok. Nekem hátsó üvegtesti leválást írtak a papíromra, amivel nincs teendő.

2021. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%
Szemészetre menj el, mert sok minden okozhatja, neten felesleges olvasgatni erről, mert nem tudod nálad mi okozza. Nekem évek óta szösz úszkál a szememben, orvos azt mondta, hogy ezzel nem tud mit tenni, nem lát semmilyen problémát, a csarnokvíz néhol besűrüsödhet, emiatt más a fénytörés és emiatt látom, de ezzel sem lenne semmilyen teendő. Ergo biztosat csak szemorvos tud mondani vizsgálatok után.
2021. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
uvegtesti homaly, nekem is van, doktorno vegzett szemfenek vizsgalatot ahol megtalalta a kis fekete foltokat. eros fenyben latom oket neha ill ha rakoncentralok. kaptam ra szemcseppet, de nem hatott, a doktorno is elmondta, hogy felirja, de alapvetoen ezzel egyutt kell mar elni.
2021. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!