Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 18 éves korban érdemes lézeres...

18 éves korban érdemes lézeres szemműtétet végezni? Nem fog visszaromlani a szem később? Mert ugye 24 éves korig romlik a szem.

Figyelt kérdés
Jelenleg 3-as diopriám van, és már régi vágyam hogy megszabaduljak a szemüvegtől örökre, de nem szeretném megvárni a 24 éves kort, mert azt a pár évet nem szeretném továbbá is "korlátozásokkal" élni.

#szemműtét #lézeres szemműtét #szemműtét 18 évesen #szemműtét kockázata
2021. szept. 14. 22:04
 1/9 A kérdező kommentje:
*-3-as diopriám van
2021. szept. 14. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
3as dioptriaval minek szemműtét?
2021. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem 24 eves korig romlik a szem, ez mindenkinel mas. Fel kell keresni egy klinikat, ahol kivizsgalnak, aztan meglajtatok mit lehet tenni. Egy haverom 20 evesen csinaltatta, de akkor mar neki 5 eve nem romlott semmit a szeme, azt hiszem ebben is van hatar, hogy x evig nem romlik, utana lehet.

Az viszont mindig benne van a pakliban, hogy idovel ujra szemuveg kell.

2021. szept. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 26 évesen is romlik még. 😞 Nem tudom hogy honnan vették ezt a határt, bár igaz lenne. De nem az.
2021. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 15 évesen mondták ezt a "24 éves korig romlik majd a szemed" hazugságot. Már 56 vagyok lassan 57, és még mindig romlik a szemem.


Tudomásom szerint lézerrel csak 5 dioptriától végeznek beavatkozást. De ha rosszul tudom, javítson ki valaki.

2021. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahogy irtátok, vannak emberek akiknek később is romlik, esetleg nagyobb is a diopriájuk az átlagnál, ilyen esetekben sajnos lehet hogy nem ez a határ, de átlagban 22-24 éves korig "fejlődik az ember", és romlik a szem is. Nyilván genetikától is függ hogy most nekem fog-e utána romlani, vagy hogy szabad-e a műtét. Én csak az átlagot szerettem volna felmérni, meg akinek van saját tapasztalata a szemműtéttel fiatal korban. Esetleg ha van még valaki aki hozzá tud szólni, megköszönöm! Illetve köszönöm a segítségeket! ;)
2021. szept. 15. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően addig romlik, amíg nő a fej és emiatt nyúlik a szemgolyó, tehát kb 20-25 éves korig. Nyilván más miatt is romolhat még utána, de ez ritka, vagy rosszul mérték.

Ne műttesd még, mert másodszor már nem biztos, hogy meg fogják csinálni és akkor nem még 5 évről lesz szó, hanem még 50-ről szemüvegben.

2021. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 1 kiló banán válasza:
100%
Szia! Nekem 9 éves korom óta kellett szemüveget hordanom, 24 évesen volt femto műtétem a sasszemklinikán. -4 dioptriásak voltak a szemeim, és annyit megjegyeznék ezzel kapcsolatban, hogy 17 éves korom óta mindig fixen -4 volt. Részben ez is közrejátszott, amikor a műtét mellett döntöttem. Már a 3. szemüvegem készült ugyanazzal a dioptriával, csak mindig karcos lett a lencse pár év után, és kellett az új. A műtét óta eltelt már több mint másfél év, a látásom teljesen jó, semmilyen visszaromlást nem érzek. 25/F
2021. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8, úgytudom ha nem romlik a szemed legalább egy éve, (főleg ha már több éve) akkor tényleg nagyon kicsi esély arra hogy vissza romoljon. Nekem keveset szokott romlani, de az is romlás. Nyilván első feltétel az lesz hogy 17-18 év között romlik-e a szemem, mert ha nem akkor gondolkozok el csak rajta. Ha véletlen még 18 évesen is romlik akkor kénytelen leszek várni.

A te eseted akkor viszonylag szerencsés, hogy 17 éves korod óta nem romlott. Az a baj, hogy én a 20+ évet képtelen vagyok megvárni sajnos, mert rengeteg dologban korlátozta már a szemüveg így is az életem, és minél előbb kell ezen változtatnom. A kedvenc hobbim, amit 6 évig üztem (foci), abba kellett hagynom sajnos ez miatt, mert képtelenség normálisan, komolyabb szinten szemüvegben focizni, vagy sportolni egyáltalán. A sport volt eleinte a mindenem, de így nem lehet folytatni. A kontaktlencse pedig akkor még hamar lett volna, és most meg rengeteg szenvedéssel járna az is (próbáltam is, nem jött be).

Az a gond hogy nem tudok dönteni hogy megmerjem-e kockáztatni hogy megműtsem, mert nyáron leszek 18, és egyből utána műtét? Nem csak attól félek hogy visszaromlik, attól is hogy esetleg 18 évesen a szemem nehezebben tud majd felépülni. Nem sok embertől hallottam hogy 18 évesen egyből megműtötte a szemét. Lehet nem számit annyira, csak én ettől félek. De mindenesetre köszönöm a segitséget és a biztatást! ;)

2021. szept. 20. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!