Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Domestos ment a szemembe,...

Domestos ment a szemembe, megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
Rögtön kimostam tiszta vízzel kb 1 percen keresztül. Az első 2-3 mp-ben amíg megnyitottam a csapot csípett, és a mosás után kicsit érzékeny volt, de már nem csípett. Ez kb 20 perce volt, és már nem is érzékeny, mintha semmi nem történt volna vele. Viszont sokan azt írták, hogy mindenképp orvos... Szerintetek akkor is menjek el, ha nincs semmilyen tünetem, vagy megnyugodhatok?

2021. okt. 16. 16:53
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
75%
Rá van írva a flakonra, hogy mit kell tenni.
2021. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A használati utasításban ez áll:

"SZEMBE KERÜLÉS ESETÉN: Óvatos öblítés vízzel több percen keresztül. Adott esetben kontaktlencsék eltávolítása, ha könnyen megoldható. Az öblítés folytatása. Azonnal forduljon TOXIKOLÓGIAI KÖZPONTHOZ/orvoshoz."


Csak laikusként gondolom, hogy esetleg okozhat olyan károsodást, aminek nincs érzékelhető jele, emiatt javasolt a vizsgálat.

2021. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
61%
Most megnéztem én is (kék Domestos), csak a lenyeléshez írja a toxikológiai központot/orvost. A szembe kerülésnél az "öblítés folytatása" a vége.
2021. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez már egyszer kérdezted!

ilyen szerencsétlen nem lehetsz...

2021. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2021. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is belement multkor en elmentem orvoshoz
2021. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!