Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most készült el az első...

Dr. x kérdése:

Most készült el az első szemüvegem távollátásra (elég nagy dioptria) és domborúnak látok mindent. Ez normális?

Figyelt kérdés
A teblet képernyője trapéz alakú lett és a két széle befelé lejt, az asztal előtt állva az asztal 20-30cmrel megemelkedik a távolabbi fele és ha hirtelen megmozdítom a fejem, akkor hányinger keltő. Szemész csinálta a szemüveget szóval ő mérte rosszul vagy ennyire furcsa elsőre és majd visszaàll normálisra ha megszokom? Azt hittem hogy felveszek egy szemüveget és egyből tökéletes lesz a látásom. A részletrsséggel semmi baj, de minden bedomborodik.

2021. okt. 19. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor fordul elő, ha cilinderes a szemüveg. Majd megszokod, de ahhoz folyamatosan hordani kell, nem elég csak akkor, amikor távolra akarsz jól látni.
2021. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az a nagy dioptria? Első szemüvegnek nem szoktak erőset felírni.
2021. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem mormális
2021. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem a papírt és bal szem: cyl +2.00 axis 70, jobb cyl 2.25 axis 100. Ezeknek az értékeknek nem egyformának kellene lennie?
2021. okt. 19. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez egy fura lencse
2021. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem egyforma, mert nem egyformán romlott a szemed sem, így mindkettőre az van ami "kell". Mert ugye külön külön vizsgálta meg a szemed. Ezek szerint az egyik rosszabb mint a másik.
2021. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül elképzelni sem tudom azt a látást amit látsz.
2021. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pár nap és megszokod, minden új szemüvegnél szokni kell a torzítást, ezért nem is ajánnlják pl hogy kocsival menj haza az új szemüvegedben.
2021. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A pár nap várakozás nem biztos hogy jó, mert a vásárlástől számított 3 napnál más szabályok vonatkoznak. Ha a tabletet balra fordítom, akkor a kép balra dől, ha jobbra akkor jobbra. Ha pedig ránézek mondjunk egy szekrényre közelről, akkor a polc felém dől 30-40 fokban. Úgy néz ki, hogyha a valóságban lenne úgy, akkor minden leborulna róla. De ez csak közeli dolognál ilyen furcsa. Lerajzoltam milyennek látom a tablet képét, bocs a minőségért.:)


imgbox. com/mJ08JRGa

2021. okt. 19. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem jó a link.
2021. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!