Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történik akkor ha olyan...

Mi történik akkor ha olyan kontaktlencsét raksz be dioptriás cilinderes szembe ami nem cilinderes?

Figyelt kérdés
Lehet belőle baj? Vagy csak nem lesz annyira kényelmes? Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném ^^

2021. nov. 2. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz vele jól látni.

A cilinder a térérzékelés miatt fontos. Pl lépcsőzésnél, vagy autóvezetésnél elengedhetetlen.

( Cilinderes szemüvegem van)

2021. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Áá szóval ha olyan kontaklencsét veszek ami nem cilinderes és nem is dioptriás akkor csak nem fogok vele látni de magát a szememet nem fogja irritálni? Vmiért azt hittem hogy akkor irritálni fogja vagy nem marad bent xd
2021. nov. 7. 22:32
 3/4 anonim válasza:
Hát figyelj, kicsit késve, de nekem is egy enyhe cilinderes szemem van. A legelső lencsém nem volt cilinderes, nekem az is jó volt. Most egy cilinderes van, ez is jó. Szerintem kezdetben hordd a cilinderes lencsét, mert én úgy tudom, hogy meg is javíthatja, helyrehozhatja.
2021. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak most láttam a válaszod ^^ Azért kérdeztem mert akartam színes kontaklencsét venni de cilinderesek nincsenek... vannak olyanok amik dioptriásak de cilindereseket nem találtam ezért érdekelt hogy mi lenne ha csak simán dioptriásat vennék
2022. máj. 23. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!