Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha csinálok kontaktlencse...

Ha csinálok kontaktlencse vizsgálatot, hogy milyen kell az bárhová jó?

Figyelt kérdés
Elmentem az ofotértbe, és a másik szem üzletbe, de azt mondták, hogy 7000 ft a vizsgálat, és csak az ő több tízezer forintos lencséjükhöz lesz jó máshova nem. Egy kontakt lencse vizsgálat nem univerzális? Mert meg szeretném nézetni mondjuk tb alapon, és akkor onnantól kezdve tudom netről rendelni? Azt mondták, hogy csak az ő lencséjükhöz és ő márkájukhoz jó, máshova nem.

#kontaktlencse, ofotért, vizsgálat
2021. nov. 28. 10:19
 1/2 anonim válasza:
100%
Kamu, ne hidd el, csak azért mondják, hogy náluk vedd meg 3x annyiért. 10 éve a neten rendelek lencséket, értelemszerűen sokkal olcsóbb, nagyobb a választék és hamarabb meg is kapod. Néha kell a vizsgálat, 2 évente érdemes megnézetni a szemed. Én úgy szoktam, hogy ilyenkor elmegyek az Ofotértbe, megcsinálják, rendelek egy doboz lencsét tőlük, ami igaz 3x-os áron van, de ilyenkor a vizsgálat ingyenes ha veszel is valamit. Aztán rendelem tovább neten. A jelenlegi covid helyzetben esélyed nincs eljutni szemészetre, legalábbis nálunk ez most lehetetlen. Ez amit írtam a legegyszerűbb és leggyorsabb.
2021. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Csak még annyi, hogy ha ezt a megoldást választod, akkor ragaszkodj hozzá, hogy a vizsgálati papírt adják oda, mert az alapján tudsz majd rendelni. Azon van a görbület és a dioptria. Nálam már próbálkoztak ilyennel, hogy nem adják oda a papírt, mert minek az nekem, ők majd rögzítik a gépben, mondtam, hogy köszi de akkor nem is fizetem ki...érdekes, egyből odaadták. Még az nagyon lényeges, hogy nem minden márka egyforma, nekem az ofotértben kaphatót egyáltalán nem bírja a szemem, ezt ki kell tapasztalnod neked melyik a jó. Szóval az elején semmilyenből ne rendelj sokat, mert lehet lesz olyan amit egy percig se bír a szemed. Ha van kérdésed, írj nyugodtan.
2021. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!