Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Munkahely elrendelheti 2-3napo...

Davee222 kérdése:

Munkahely elrendelheti 2-3naponta az orrbaturkálós covid tesztet? Jogszerű?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El. Gyogyszertarban minden reggel minden dolgozonak teszt. Borzalom lehet ...
2021. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg ki lehet bírni. Gondolom a munkáltató fizeti a tesztet. Miért ne lenne jogszerű, vagyis másképp kérdezem, milyen törvénybe ütközne?

Nem kötelező oltást rendelt el, hanem csak tesztet, habár hozzáteszem hogy jelenlegi jogszabályok szerint még az oltást is kötelezővé tehetné.

2021. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden tesztelés után erős fajdalom plusz orrverzés...
2021. dec. 2. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
1-es vagyok,en sem engednem naponta... Azert ez mar tulzas. Es ha valami problemat okoz? ne mondjatok ,hogy normalis az orruregben turkalni naponta. Nekem a bal oldaliba nem megy be orrsovenyferdules miatt,a jobb oldalon pedig elerik az orrmandulat es tusszogo rohamot kapok,ahogy hozzaer. Kvazi nem is tudjak levenni,mert rang a fejem a tusszogo rohamtol.
2021. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem egészséges minden nap turkálni benne.
2021. dec. 2. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A munkahelynek kötelessége a biztonságos munkavégzés biztosítása. Jelen helyzetben a covid fertőzöttek kiszűrése ebbe a kategóriába tartozik, tehát igen, teljesen jogszerűen jár el. A tesztek eredményét azonban nem teheti közzé, ez már a személyiségi jogok megsértése lenne.
2021. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

2,6

Nem, mert nem arányos a veszéllyel. Ilyen alapon 15 percenként is teszteltethetne.

2021. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg egy fül-orr-gégész szakorvos adhat papirt, hogy miért hátrányos neked ez a procedúra, keressenek más tesztelési lehetőséget.
2021. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!