Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsében alszom, mert...

Kontaktlencsében alszom, mert nem bírom kiszedni, mennyire lehet bajom?

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy éjszakát benne alszol, nem lesz bajod (megesik, hogy az ember elfelejti kivenni). De meg kell tanulnod kivenni. Ha nem megy, menj vissza oda ahol csináltattad.
2021. dec. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában akkor nehéz kivenni ha száraz a szemed. Mukonnyet próbálj.
2021. dec. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van és már kinyomkodtam az egészet kb.
2021. dec. 15. 04:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb .begyullad a szemed
2021. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ahogy az amatőr MMA-s haverom mondta a kötözködő cigányoknak: nem kéne, mert bajod eshet.
2021. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
betanításkor nem vetted ki? Engem addig nem engedtek el amíg ki nem vettem és tettem vissza négyszer
2021. dec. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki alváskor, a lencsén megtapadhatnak baktériumok, amik szembetegségeket okozhatnak!
2021. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Plusz a szemed is elfárad, ez nem játék. Nyomj bele műkönnyet, és nézz videókat róla, hogy hogyan csinálják, ha nem megy. Van, aki balra néz a szemgolyójával, és közben ellentétesen húzza ki azt hiszem (vagy fordítva, kinek hogy esik kézre gondolom), én csiptetősen szedtem ki, de már vagy 5 éve nem hordtam, akkor is csak néhány dobozzal, már régen volt. Ha videókkal sem sikerül kiszedni, akkor menj vissza, hogy szedjék ki, és azt javasolom, hogy többet ne kísérletezz vele. "A kontaktlencsék legfontosabb tulajdonsága az oxigénáteresztő képességük. A szem elülső felszíne az oxigént a vékony könnyrétegen keresztül a környező levegőből veszi fel. A kontaktlencse egy gátat emel a szaruhártya és a lencse közé. Az így létrejött oxigénhiányt – bizonyos határok között – a szem károsodás nélkül elviseli, de igyekezni kell az élettani viszonyokat minél inkább közelítő megoldásokra.


Amikor kontaktlencsében alszunk, a szaruhártyát még kevesebb oxigén éri: ugyan az erekből is fel tudunk venni valamennyit, de a legtöbbet a levegőből vesszük fel, miközben nyitva van a szemünk.


Egyszóval, ha bent hagyod a kontaktlencsédet éjszakára, olyan, mintha a szemedet fojtogatnád – szinte alig adsz lehetőséget arra, hogy oxigénhez jusson.ha sokszor bent hagyod éjszakára, akkor hypoxia, azaz oxigénhiányos állapot léphet fel. Ez nemcsak átmeneti duzzadást, hanem tartós elváltozásokat, például fekélyes kötőhártya-gyulladást is okozhat, súlyosabb esetben pedig tartós látáscsökkenést." - eleve van egy szavatossága is a lencséknek, nem egy szemüveg, hogy évekig jó. Szóval ajánlom a minél gyorsabb intézkedést.

2021. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!