Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen gyakran használjátok...

Milyen gyakran használjátok nap közben a műkönnyet?

Figyelt kérdés
Systane Balance-ot ajánlott a szemorvosom kontaktlencseviselés mellé, de az útmutatója nem írja, hogy naponta mikor és hányszor érdemes cseppenteni belőle. Annyit ír csak, hogy "szükség szerint". Ha minden nap reggel cseppentek, akkor az elég egész napra? Vagy nap közben is kell? Ha valaki használt már ilyet és leírná a napi rutinját vele kapcsolatban, akkor azt megköszönném.

2021. dec. 30. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvleg csak reggel, amikor felkelsz, akkor kell használni. Amikor én is szerettem volna, mert száradt a szemem a kontaktlencse miatt az orvosom nem ajánlotta, mert nagyon hamar rá fog szokni a szem, és még akkor is fog száradni, amikor nem kontaktlencsézel.

Szemcsepp helyett egy szilikon hidrogéles kontaktlencsét használok ami egyáltalán nem szárítja a szemem.

2021. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A reggelt úgy érted, hogy a kontaktlencse berakása előtt még?


"Szemcsepp helyett egy szilikon hidrogéles kontaktlencsét használok ami egyáltalán nem szárítja a szemem."


Ezt most nem teljesen értem. 😅 Természetesen nem kontaktlencse helyett akarok műkönnyet csepegtetni. Szilikon hidrogéles lencse az az összes lágy kontaktlencsét takarja, nem? Nekem is olyan van, de nap végére már érzem, hogy szárítja a szememet. Nap elején még nekem is kényelmes.

2021. dec. 30. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta többször is, ha nem érzem eléggé komfortosan magamat.
2021. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne használd rendszeresen, mert megszokja a szemed és utána annyira száraz lesz, hogy élni nem fogsz tudni nélküle. Lehet bármilyen sűrűn, csak ne legyen rendszeres!
2021. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint alapból kéne használnom, tehát ez most nekem ellentmondóan hangzik. Alapból száraz a szemem, de ne használjam, mert száraz lesz tőle... Ezt alátámasztja valami vagy csak népi hiedelem?
2021. dec. 30. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!