Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Két szemvizsgálat-két teljesen...

Két szemvizsgálat-két teljesen különböző eredmény. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Egy héten belül voltam szemésznél és optometristánál is. Teljesen más szemüveget írt fel mindkettőjük. Nem tudom, melyikre kellene hagyatkoznom, teljesen elbizonytalanodtam. Ti mit csinálnátok?

2022. febr. 28. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván elmennék egy harmadikhoz, sőt akár a biztonság kedvéért egy negyedikhez is. Bár a próbánál azért ki kellett derülnie, hogy melyik lencsével látsz jól! Végül is te szolgáltatod az adatot!
2022. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A furcsaság az, hogy az első teljesen jónak bizonyult, a második vizsgálat pedig kicsit erősnek - pedig direkt gyengébbet írt fel a látszerész, mert első szemüvegem lenne és szokni kell. Szerinte akkora a differencia a két szemem között, hogy muszáj ekkora dioptria bele.

Mindkét vizsgálat alkalmával tisztán láttam, a leletek mégis teljesen mást mutatnak.

Gáznak érzem, hogy visszamenjek az első helyre, hogy hahó, voltam másnál is, és totál mást mondott...azt hiszem, egy harmadik lesz a legjobb opció

2022. febr. 28. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy milyen szemmel mentél. Fáradt szem tud csalni.

Pl kérj időpontot szombat reggelre, ne telefonoz addig, ne nézz tévét se, csak legyél normál fényviszonyok között, úgy mérje be a szemed.

Nekem elsőre doki -8ast optikus -1es szemüveget írt fel, az utóbbi volt a jó.

2022. márc. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egyik + a másik - -t írt fel. Nekem ez ami kételyeket adott, mert ha az lenne, hogy az egyik +2 a másik meg +3, azt még megérteném.
2022. márc. 1. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont most akartam kiírni egy hasonló kérdést. Én is optometristánál és szemésznél is voltam.

Az egyik helyen jobb: -4.00 cyl+0.75 bal: -6.50

a másik helyen jobb:-5.00, cyl+0.75 bal: -7.00,cyl +0.50

Adatot írtak fel. Ez ugye erősebb+cylinder is van mindkét szememen a második leleten... Furcsa, mert ez az orvos úgy érzem jobban megvizsgált, de az első helyen is élesnek tűnt a látásom. Én is teljesen bizonytalan vagyok most.


Amire gondoltam, hogy ahova megyek majd szemüveget csináltatni, ott elmondom a helyzetet és kérek egy látásvizsgálatot... Akkor ki kéne derülnie, hogy kettő közül melyik a jobb. Kérdező, ebben gondolkoztál esetleg?

2022. márc. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha félóránként mérik a szemet is más eredményt mutat. fáradtságtól is függ, valóban, bár nagyon eltérő elvileg nem lehetne.

Én szemész párti vagyok, és őszinte. Nincs abban semmi ha elmondod,hogy volt egy másik vizsgálatod (pl munkahely szűrési lehetőség keretében ha nagyon nem akarsz őszinte lenni), más eredmény született.


Egyébként csak kérdezem: ha a szemész által felírt elsővel jól láttál miért mentél el optometristához?

2022. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A családban más is akart szemüveget csináltatni, de sokallta, így elmentünk együtt egy optometristához (páros akció keretein belül). Végül az optometristának lett igaza. A szemész sajnos elég hanyagul mérte be a dolgokat
2022. márc. 14. 00:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Van cyl érték is a recepten? Mert azt két féleképpp lehet felírni, attól még ugyanaz!

Pl.

J: +1:00 D +1:00 cyl D 90 fok

ugyanaz, mintha azt írná fel, hogy


+2:00 D - 1:00 cyl 180 fok


ez csak két eltérő felírási hagyomány!

Tehát ha ez van, akkor nincs ok az aggodalomra

2022. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!