Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napi minimum 12 óra telefon...

Napi minimum 12 óra telefon bámulás miatt milyen szemproblemaim lesznek? Meg is vakulhatok?

Figyelt kérdés

Eleve szemüveges vagyok,világos a szemem és nagyon érzékeny a fényre. 2 éve csinálom ezt. Sajnos függő vagyok, depressziós, itthon vagyok, nem tudok leállni, nincs mit csinálnom

Sokszor érzem hogy fáj már a szemem, fáradt, alig bírom nyitva tartani, homályosan látok…

Emiatt meg is lehet vakulni?


2022. máj. 16. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz megvakulni, de rövidlátó leszel. Ha most is az vagy, azaz mínuszos a szemüveg, akkor egyre erősebb kell majd, ha pluszos, akkor meg multifokális lencse.
2022. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a szemed megy tönkre tőle, de az végleg tönkre megy.

Szociális érzéked is nulla közelében lesz.


Hogy nincs mit csinálnod? Ha a kifogásokat keresed akkor tuti. Vanni van csak nem akarod észrevenni.

2022. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs mit csinálnod!?
2022. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megvakulni nem fogsz, a szemed meg passz hogy mennyit fog romlani, ez általában genetika kérdése, van akinek rengeteget, van akinek szinte semmit.


A szemed meg azért fáj mert száraz, használj szemcseppet.

2022. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbb a szemed megy tönkre, aztán az idegeid, aztán később a sok üléstől az emésztésed, és végül aranyered is lesz. Le kellene kattanni a telefon-bámulásról.

Több alkalommal mozgást, (torna, futás, séta) is iktass a napirendedbe. A mozgás olyan hormonokat is termel, ami segít motiváltnak lenni, és kilábalni a depresszióból.

2022. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Távolba látok homályosan, közelbe még jól látok. De nagyon sokszor fáj már a szemem és éget.

Csak a szememről akartam beszélni, a helyzetemen nem tudok változtatni.

2 éve csak a sötétben tudok lenni, nem tudok emberek közé menni, nincs is kivel, nincs senkim. Csak az internet van és a telefonom.

2022. máj. 16. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Iskola nincs ?
2022. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok. 18 éves korom óta beteg, de 7 évet dolgoztam, a virus óta nem tudok. De jelenleg iskolába meg főleg nem tudnék járni. Az ágyból is alig kelek ki, meg alig eszem egy nap.
2022. máj. 16. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor használj asztali pc-t monitorral. Sokkal jobb.
2022. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!