Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Másodvéleményt kérjek,vagy...

Másodvéleményt kérjek,vagy szemüveges lesz a gyerek?

Figyelt kérdés

6 éves fiam sztk-ba vittem szemészetre mert az iskola orvos kérte.

Elvileg kell neki szemüveg,de a vizsgálat alatt mutatni kellett neki merre áll az e betű villája és volt hogy a kezét olyan furán tartotta (nyitott tenyérrel kifelé) a doktornő se tudta eldönteni h most oldalra vagy lefele mutat. Pl Lefele kellett volna és mivel ilyen furán tartotta a doktornő rákerdezett h az ajtó felé mutatsz? Ő meg mondta igen. Vizsgálat után otthon mondta h ő igazából lefele mutatott.

A pupilla tágítást traumaként élte meg utána meg már összevissza mutogatott.

Ezek alapján kérjek másodvéleményt más orvosnál esetleg optikába?


2022. máj. 25. 07:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem vettem észre rajta h rosszabbul látna
2022. máj. 25. 07:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném optikába. Valószínűleg szemüveges lesz a gyerek, de egy újabb vizsgálatnak a költsége a töredéke egy szemüvegének, szóval ha a legkisebb gyanú felmerül, hogy rosszul lett mérve, akkor inkább mérjék megint. Az optikában nem is tágítják a pupillát, tényleg csak azt nézik, mennyire nem lát.
2022. máj. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és beszéld meg vele, hogy rendesen mutogasson, egyértelműen. Ha ismeri stabilan a számokat, akkor szólj az optikusnak, hogy a számos táblát vegye elő. Ha meg a balra/jobbra irányokban stabil, akkor mondja is a mutogatás mellett. Szóval legyen egyértelmű. Szólj neki, hogy ez fontos, ne féljen magát kifejezni.
2022. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
"A pupilla tágítást traumaként élte meg" ma már minden trauma. Én annyit látok, hogy szívesen megúsznád a szemüveg árát, jobban mint amennyire a gyereked látása érdekel.
2022. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pluszos dioptriát írt fel azzal nem szabad játszani, hordani kell, különben bebandzsul és lekapcsol a gyengébbik szeme. Ettől megnézetheted másik szemésszel.

49 f látszerész

2022. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!