Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előrehaladott diabéteszes...

Előrehaladott diabéteszes retinopátiára van kezelés?

Figyelt kérdés

Azon kívül persze hogy jelen pillanatban mindent igyekszem béke adni hogy 8 alatt tartsam a cukrom,de ez sajnos gyakran nem sikerül.

Tini koromban az elmúlt pár évben nagyon nem figyeltem rá,úgy voltam vele ha nem foglalkozom vele,nincs ez a betegség.

Sajnos tudom hogy nem így van,benőtt a fejem,hónapok óta nagykn figyelek,életmódot váltottam.

Tudom hogy visszafordíthatatlan károkat okoztam az elmúlt pár évben a testemnek,

Főleg hogy 2005 óta vagyok beteg,kisgyerek korom óta.

Sok midnent láttam,injekciós kezelést,lézeres kezelést de nem tudom hol járjak utána.

Rettegek a vakságtol

pánikrohamaim vannak hogy ez kiderült,mentő is volt kint nálam úgy felment a vérnyomásom 190 re hogy rosszul lettem teljesen.

Fél éve hogy életmódot váltottam,inzulin pumpára várok jelenleg,de már a fel év alatt is javulás jött csak,semmi rosszabb eredmény de rettegek szó szerint és szeretnék erre is valami kezelést,esetle konkrét orvost akit felkereshetnék? Szemészt,Pszihologusóst is



2022. jún. 22. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Hat, ha eddig sz*rtal ra, akkor nem sok minden fog segiteni.


A cukrodat nem 8, hanem 5-6 (!) alatt kene tartani es nem csak probalni, hanem kokemenyen, a kenyelmetlenseget vallalva tenyleg odafigyelve, es nem varni a pumpara hanem beallni inzulin szurira ha csak az segit. A diabetesz tulelese akaratero es fegyelmezettseg kerdese, nyilvan a gyogyszerek mellett.

2022. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Muszaj ra várják mert 1 millió 6 szaz ezer Ft állami támogatás nelkul.

És elég hosszadalmas a várakozási idő.

4 éves korom ota inzulinos vagyok, regen volt pumpám is,csak az már túl régi.

Azért kene a pumpa mert jelen pillanatban akar napi 10x is megszurom magam 1-1 egység inzulin miatt ami szinten tudná tartani a cukrom.

Tudom nyolc alatt is tartani,de sajnos ha 4,9 alatt van nagyon könnyen behipózom.

Az pedig elég veszelyes volt hogy 1 nap háromszor is 3 alá esett,pont ettol hogy görcsösen próbálom korrigálni az osszes kisebb kilengést

2022. jún. 22. 19:34
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha mar eddig nem tettem meg mindent most szeretném helyre hozni amit csak lehet.

De testileg és lelkileg is teljesen kimeríti ez a betegség,több mint 20 eve annyira nehéz hogy komolyan mondom hogy szemész mellett pszihologusra is szuksegem lenne szerintem.

2022. jún. 22. 19:36
 4/5 A kérdező kommentje:

Vagy ha eddig szartam ra most varjam szépen 20on éves létemre hogy mikor nyomorulok meg ?

Eljem ki magam amíg nem vagyok vak?

Csak szeretnek mindent megtenni a szememért ha kar eddig nem tettem és teljesen kétségbe vagyok esve,jelen pillanatban azon gondolkozom hogy hogy fogom megölni magam ha megvakulok.

Nem tudom ezt feldolgozni,csak nem tudom kihez fordulhatnék,mivel az orvos azt mondta hogy ez az állapotot nem lézerezné még,menjek vissza 3 hónap múlva és figyeljek nagyon magamra addig is,próbálják a kivan intervalumon belül tartani a cukrom.

De van hogy semmit nem csinálok fekszem otthon,adok be inzulin rendesen eszem es mégis 17 re simán felszökik.

Mondjuk ez egyre ritkább már az elmúlt pár hónapban alig fordult elő

2022. jún. 22. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik végletből a másikba estél.


Adhatnék 100 tanácsot. De hiányos a tudásod és pszichésen gyenge vagy. Így nem tartanád be.


Nekem akkor jó a cukrom, ha 60-80gr CH-t eszek/nap. Lassan felszívódóakat.

Napi 3x eszek.

Annyi inzulint adok amennyi az adott kajához kell.

Sport, napi 2x - bármi jó, egy rövid 10-15 perces és egy hosszabb 50 perces -

Orvoshoz ritkán járok, évente 1x, akkor is magánba.

Meg sok folyadék - napi 4l -

Sok vitamin...

2022. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!