Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemműtét a sasszemklinikánál?

Szemműtét a sasszemklinikánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, és sajnos cilinderes rövidlátó szemem van. Ez a jobb oldali szememet érinti, és hát ez a szemem -0.6-os.

Jelentkeztem acélkockára a katonasághoz, és felvettek korlátozással. De mivel nem igen tetszik a híradós és vegyvédelmis specializáció, megszeretném műteni. Felderítő/lövész szeretnék lenni, és pont 0.5-ig van az hogy nem kap az ember korlátozást.


Erősen érzékelem hogy a szemem romlásnak indult, köszönhetően az online oktatásnak is, és a folyamatos monitor bámulásnak. A szemem elgyengült, teljes mértékben ellustult.


Hogyan lehetne ezt megcsinálni? A képzés alatt nagy probléma lenne ha pl elmennék a FEMTO SMART kezelésre?

A PRK fajta kezelésnek vannak hátulütői, az pedig a hosszú gyógyulási idő. De a FEMTO SMART pedig azért lenne jó, mert 2-3 nap után dolgozhatnék és sportolhatnék. 2-3 hétig meg napszemüveg.


Meglehetne ezt oldani eskü előtt? Mivel akkor kell hogy eldöntsem milyen irányba szeretnék specializálódni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2022. jún. 24. 01:29
 1/2 Metionin ***** válasza:
Az a baj, hogy amíg romlik a szemed, nem érdemes megcsinálni. Egyébként egy alkalmasságira bármikor elmehetsz, el fognak mindent mondani részletesen.
2022. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

csak 0,5-ös. le is beszélnének a műtétről s még csak 20 éves vagy.

egyél kékáfonyás joghúrtot, kékáfonyát, halat. minden nap vegyél be szemkapszulát s szemcseppet is használj. napszemcsit is hordj, de csak optikusnál vásároltat. javúlni fog, hidd el. nekem is javúlt.

2022. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!