Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ilyen a bal és jobb...

Miért ilyen a bal és jobb szemem közti különbség? Miért van ez?

Figyelt kérdés

eléggé régóta érdekelt már ez a kérdés, de most jutottam el oda, hogy feltegyem.


A jobb szemem mindig is jobban látott napközben, mint a bal.

Amikor erős napsütésben vagyok, muszáj becsuknom a bal szemem, mert nem bírja, egyszerűen nagyon érzékeny rá. A szemeim barna színűek, ezeknek kéne legjobban bírniuk a napfényt elvileg.


Na de eddig még minden oké, csak hogy éjszaka a jobb szemem a halványabb fényeket egyszerűen NEM LÁTJA, még ha telefon világítással is világítok, egyszerűen a nagy feketeséget látom.

De a bal szemem ennek teljesen az ellenkezője. Halvány fényeket látja, egyszerűen kitűnően, plusz még lát is a sötétben jobban.


Eléggé furának tartom ezt, nem igazán zavaró, de szeretném tudni, mitől lehet.

Valaki el tudná magyarázni, hogy mi az oka ennek?

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. jún. 29. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs kettő tökéletesen egyforma szervünk
2022. jún. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 20, vagy 85? Menj el magán szemészhez és csináltass perimetriás vizsgálatot, gyorsan kiderül, van-e valami valós probléma.
2022. jún. 29. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A páros szervek nem egyformán fejlődnek. Elég ritka a szemüvegesek között, akinek mindkét lencséje egyforma.
2022. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


2-es, 16 vagyok. Majd még utána nézek, köszönöm a segítséget!

2022. jún. 29. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!