Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok, de csak...

Rövidlátó vagyok, de csak kontaklencsét szeretnék, lehetséges?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt sem szemüvegem, sem kontaklencsém. Nem tudom, lehetséges e csak lencsét venni, csináltatni, vagy hogy van ez. Illetve azt sem tudom, milyen költségekre kell számítani, és kb mennyibe kerülne az egész. Meg egyáltalán, hová kell ilyenkor menni? Szemészhez? Szemüvegboltba? Gyógyszertárba? Optikushoz? Orvoshoz?

Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, kérem segítsen. Előre is köszi mindenkinek!



2022. aug. 6. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem, hiszen szemüvegből is kell tartalékszemüveg.

A lencsével is lehet baj, vagy a szemeddel is lehet baj, amiért nem tudod betenni éppen a lencsét.

Szóval szemüveg is kell.

2022. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki diagnosztizálta a rövidlátásod, és hogy milyen fokú, egyáltalán kell-e szemüveg/kontaktlencse. Mindenképpen szemorvost keresnék meg először.

Szerintem nem kötelező a szemüveg, ahogy felvenni sem kötelező, nem büntetnek, ha nem veszed fel. De nem árt, ha van tartalékba egy.

Azt, hogy hányas szemüveg kell, látszerés (optometrista) is meg tudja nézni a szemüvegboltban, de ő nem orvos. Szemorvos kell, mivel sok minden más is lehet a szemmel, amit csak ő tud, és még az is lehet, hogy nem szemüveg kell.

2022. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tekíntve, hogy nincs szemüveged és még nem is voltál megvizsálgatni, lehet, hogy nem is vagy rövid látó.

Elszőr is menj el egy optikulogushoz (nem szemészhez, aki a rendelőintézetekben van), és ő pontosan megtudja mondani.

Lencsénél a kor is számít, és hogy mennyire tudod beválalni a felelőséget és a kontaktlencsével járó terhet.

Viszont ha ezek után is szeretnél lencsezni akkor mindenképp ajánlott egy szemüveg mellé. Sosem lehet tudni, hogy mikor kapsz egy kötőhártya gyulladás, aminél kuka a lencse és addig nem is használhatsz,, amíg fent áll a fertőés veszélye. Vagy hogy hibás-e a lencse, betegségeknél, mert gondolom lázasan te sem fogsz kontaktlencsézni. És persze nem is lencsézhetsz 0-24 órában. Ajánlott pihentetni a szemedett, például ha hétvégen otthon vagy akkor felelsleges lencsézned.

Viszont előszőr is menj el egy optikologushoz.

2022. aug. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, próbálok mindenkinek egyesével válaszolni.


#1 Éve óta rövidlátó vagyok, megtanultam ezzel együtt élni, tehát nem lenne gond, ha ideiglenesen nem lenne lencsém, vagy ilyesmi. Tartalékszemüveget nem szeretnék, mert rengeteg pénzbe kerül, és sosem viselném.


#2


Leginkább én. Kb. 3 éve nem látom rendesen a táblát az iskolában, de csak most sikerült annyit összespórolnom, hogy elkezdhessek ilyesmivel foglalkozni. Ez alatt teljesen hozzászoktam, a mindennapokban nem is zavar, csak iskolaidőben használnék kontaklencsét. Igen, szeretném, hogy valaki szakember megerősítsen ebben, a szemorvos jó ötlet, köszi.


#3


19 vagyok, firssen elszakadva szüleimtől, akikkel problémás a viszonyom.

Nem 0-24 ben használnám, csak kb. heti 5x7 órában. Ha hirtelen nem lenne lencsém, az sem lenne olyan nagy probléma, megtanultam együtt élni ezzel. Viszont a következő évben érettségizem, és a tanulmányi eredményeim sokat javulnának, ha ellátnék a tábláig, ezért szeretnék kontaklencsét. Az optikologus jó ötlet, köszi.


Mindenknek köszönöm a választ, ment a zöld pacsi.

2022. aug. 7. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha bírod a lágy havi lencsét, akkor fél évre min. 15 000 a költsége, és egy szemüveg is megvan annyiból, és az örökre megmarad.
2022. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

De nem szeretnék szemüveget.

2022. aug. 10. 00:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A 2. voltam, én mindenképpen orvosi egyetemet végzett szemorvost javasolnék elsőre, bár a privát orvos pénzbe kerül, az sztk-ra meg nem tudom, hány hónapot, de már azon se lepődnék meg, ha éveket kellene várni. Azért javaslom a szemorvost, mert a szemnek nem csak egyféle rendellenessége lehet, hogy vagy messzire vagy közelre nem lát jól, hanem sok más rendellenességei is, és ezt optikus ezt nem tudhatja! Van olyan rendellenesség, aminek más az eredete, mint a sima rövidlátásnak, és nem orvosolható szemüveggel.


Ha jól tudom, van ilyen netes oldal, ahol orvosoknak lehet kérdést feltenni, talán szemorvos is van ilyen. Én ott megkérdezném mindenképpen a helyedben, mit javasol, csak simán optikushoz menj-e, vagy szemorvos nézze meg a szemed.


Ha érettségizéshez probléma, ha nincs szemüveged, akkor talán kérhetsz valami támogatást ehhez, érdemes lenne ennek utánanézned.


Ha jól tudom, van nagyon olcsó szemüveg is, főleg enyhe rövidlátáshoz.

2022. aug. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Az oldal jó ötlet, köszi. Szemüveget nem szeretnék.

2022. aug. 10. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!