Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A PDF X-ben megnyitott EPUB...

A PDF X-ben megnyitott EPUB típusú e-könyvek sokat ártanak a szemnek?

Figyelt kérdés
úgy olvastam, az EPUB-ként megnyitott könyvek 'szembarátak", és kevésbé ártanak mint ha mondjuk csak a word-ből olvasnám el. Kaptam egy barátomtól egy e-könyvet, ezért kérdezem. Szeretek egy huzamban hoszabb ideig ovasni, ez e-könyv esetén megárthat? Valaki tud esetleg jó e-könyv olvasó alkalmazást?

2022. aug. 9. 02:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a Moon+ Readerben olvasok könyveket Android alatt. Telefonra vagy tabletre felteheted, amelyik képernyőméret neked praktikusabb. A fényerő és a betűméret direktben állítható olvasás közben, a képernyő jobb- illetve bal élén le-föl csúsztatva az ujjad, de szinte minden paraméter testre szabható benne. Instant tudsz váltani nappali és éjjeli mód között, ezek testre is szabhatóak. Beállíthatsz magadnak figyelmeztetési időkorlátot, szóval tudod menedzselni benne a szemed egészségének az igényeit is.

Én telón használom főleg, mert sokat olvasok, és szeretem járműveken, várakozáskor, sportolás közben, bárhol előkapni és folytatni az aktuális könyvemet.

2022. aug. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az EPUB formátum kifejezetten E-book olvasókhoz lett kifejlesztve. Ettől függetlenül egy háttérvilágításos készüléken futtatva semmivel sem károsabb mint egy PDF fájl. ITT inkább magával a háttérvilágítással van a probléma. Ha sokat olvasol érdemesebb lenne beruházni egy e-book olvasóra. Ezeknél a legtöbbször nincs semmilyen háttérvilágítás, az E-ink kijelző pedig nagyjából annyira rongálja a szemed mint egy könyv. Cserébe sötétben kell hozzá valamilyen külső világítás.
2022. aug. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy laptopon olvasok, köszi a válaszokat
2022. aug. 9. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!