Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes/ lehet-e lézeres...

Érdemes/ lehet-e lézeres szemműtétet csináltatnom? Ha igen, milyet javasolnátok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 2. osztályban lettem szemüveges a semmiből (a családban sincs senkinek látásproblémája), most -7-es mind a két szemem. Az évek alatt egyre lassabban romlott, a jobb szemem elvileg már "megállt", a bal az elmúlt 2 évben már csak 0.25-öt romlott. Van-e esélyem megcsináltatni? Sajnos egyre több problémát okoz a hétköznapjaimban. Azt mondják, hogy ennyi idősen nem is engedik még, igaz ez? Gondolom, ha elmegyek egy felmérésre, azzal nem vesztek...

2022. aug. 12. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg amíg romlik, nem csinálják meg. Plusz ha rövidlátó vagy és mégis folyamatosan romlik a szemed, esélyes, hiyg egyáltalán nem lehet téged műteni. De egy felmérés nem fog ártani.
2022. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az off válaszért, de én is kíváncsi vagyok erre, mert szintén 20 éves vagyok, kb 10 éves koromtól szemüveges vagyok, jelenleg -7 mindkét szemem, fél éve voltam vizsgálaton és azt mondták, hogy nem romlott. Nagyon gondolkozom a szemműtéten, mert már nagyon utálom a szemüveget és sok mindenben korlátoz.
2022. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy bizonyos életkorig nem csinálják meg, csak utána.

Ilyen műtéteket gyakran végző orvostól kérdezd meg.

2022. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Budai szemészeten műtöttek 1,5 éve, 27 évesen. Nekem már évek óta nem romlott, -4 -5 között volt mindkét szemem. A vizsgálat ingyenes szokott lenni, menj el és ott úgyis megmondják, alkalmas vagy-e.
2022. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha az ára nem akadály, MENJ EL. Rettentő rossz a szemed, és mint mondtad nem vagy alig romlott. A legoptimálisabb, ha 23-25 évesen műtik (nekem ezt mondta az orvos), mert akkora már biztosan beáll a szemed.


A -7-nél akkor lehet gond, ha cilinderes a szemed, de úgyis mindent elmondanak. Én a Saint James-ben voltam, töviről hegyire átvizsgálják a szemed, nem fognak hozzáérni a szemedhez, ha nem biztosak a dolgukban.

2022. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!