Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lát valaki "vibráló jellegű,...

BaltaMacska kérdése:

Lát valaki "vibráló jellegű, fényesebb" fix pontban lévő foltocskát a látóterében, amely sötétben, valamint szembecsukás után is egy ideig látható? (sötétben idővel 1 percen belül eltűnik, elvileg az agy "kikapcsolja.")

Figyelt kérdés

A mintázata olyasmi, mint a tv-ben az adás hiba, de nem sötét, nem szürke, inkább világos jelenség. Szemész orvos látta, nem talált eltérést. Azt mondta " szokjam meg, felejtsem el," elmegyek egy magán ellátóhoz is és nem hagyom annyiban, ill. ha kell neurológushoz, csupán érdekel, van -e sorstársam itt, aki tudna esetleg többet róla,mint én..Meg az is felmerült bennem, hogy ha ezek majd évente szaporodnak, akkor öreg koromra vak leszek, vagy mi? :-D (Gyerek korom óta alapból volt 2 ILYESMI, azt is ezerszer megnézték, arra azt mondták végül, hogy valami UV miatt sérülhetett ott valami annó, de nem ártalmas.)


Köszönöm < 3



2022. aug. 26. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, meg kell szokni. Teljesen normális jelenség, sokan észre sem veszik.
2022. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked a választ. de érdekes :( Engem eléggé zavar.
2022. aug. 26. 08:50
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ez van kiskorom óta, szerintem kb. 4-5 éves lehettem amikor észrevettem és el is kezdett zavarni, sötétben különösen idegesítő számomra és néha nehéz emiatt jól tájékozódni pl. a sötét szobában, vagy olvasásnál van hogy zavaró. Mindezzel együtt én pár éve tudtam meg, hogy nem mindenki lát így :D


Egyébként van neve, keress rá arra, hogy "visual snow". A szemész nem láthatott semmi eltérést mivel ez egy neurológiai probléma. Nem lesz rosszabb idővel, meg kell próbálni kizárni. Én elmentem neurológiára is ezzel a panasszal, csináltak koponya és nyaki gerinc MR-t de nem találtak semmi kórosat, igazából amikor leírtam a tüneteim nem is tudta az orvos mi lehet ez, akkor olvasott ő is utána :D


Magyarországon nem ismert még ez a jelenség és külföldön is mostanában kezdték csak kutatni mi lehet az oka, és van-e rá megoldás. Úgy tudom gyakran jár együtt fülcsengéssel, nálam az is megvan.

Sajnálom amúgy, de a legjobb ha nem rágódik az ember rajta annyit és megszokható, de persze könnyű mondani.

Remélem valamit segítettem, kitartást! 22/L

2022. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó nagyon köszönöm a választ , de érdekes. Rákeresek mindjárt jobban. Nagyon komoly, hogy neve is van ! :)


Nekem is kis gyerek korom óta van kettő, csak most lett egy harmadik es emiatt aggódom mar. De a masik kettő is idegesített. Sötétben is villog igen...

2022. aug. 27. 22:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Na utánanéztem es elegge megdobbento, mert minden illik ra , csak nekem ( még ) nem az egesz kep ilyen ! :( fú..
2022. aug. 28. 07:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ritkán jelentkezik hasonló, olyankor fényforrás felé nézek (ami ezen esetben szinte mindig az ablakom, ahol minimálisan szűrődik a függönyön keresztül fény az utcai lámpákról). Azzal "elmúlik" és tudok is aludni. Azon kívül engem is zavar.
2022. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!