Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Suli szemüveg nélkül?

Suli szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés

Eltört reggel a szemüvegem :(

A mosdó széléről levertem véletlenül.

Az a baj, hogy elég erőset hordok, és így meg nem is fogok tudni suliba menni, ami amúgy nem olyan nagy baj.

Jártatok már így? Vagy próbáljak meg így törött lencsével?



2022. szept. 8. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én bemennék a suliba és közölném a tanárokkal a dolgot. (Én is szemüveges vagyok, és én se látok az orromnál tovább élesen szemüveg nélkül.)

Ha nem mész be, - mivel korona ide, korona oda, jelenleg jelenléti oktatás van és kész, vége, punktum, azaz ez tény - akkor automatice kapsz egy nap hiányzást, ami így közvetlenül a tanév startja, rajtja után egy paraszthajszálnyival erős luxus (én nem merném megengedni magamnak, igaz, én már nem vagyok sem diákkorú, sem pedig effektíve diák - elmúltam 40), mert hosszú még az idő decemberig is, akármi is közbejöhet, és akkor mit csinálsz, ha már az elején ellövöd a puskaporodat (azaz a hiányzásaidat).


Délután, a suli végeztével pedig optikába mennék,és kérnék egy mielőbbi időpontot, ha azonnal nem tudnak fogadni (ami közvetlenül a suli startjakor, rajtjakor valljuk be, hogy erősen sanszos - mármint az, hogy NEM tudnak AZONNAL fogadni).

2022. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik srácnak volt elég erős szemüvege. Neki amikor a suliban tört el, akkor haza is kísérték és azon a héten már nem is volt.

Aztán következő hétre már volt egy egyszerűbb szemüvege, aztán pár hétre rá már egy normál, komolyabb szemüvegben jött.

Nála nem voltak szigorúak, amikor így szemüveg problémája volt.

2022. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bemész, megmondod, mi a baj, és vszeg hazamehetsz.
2022. szept. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elég nagy szívás.

Az enyém -10 fölött van, de nekem van tartalék is.

Ha ezt majd megcsinálják, utána csináltass egy újat is, és ez a régi megmarad tartaléknak.

2022. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Attól függ hogy hol/milyen mértékben törött el. Ha a lencséje repedt be akkor talán még lehet vele látni (ha teljesen szilánkosra akkor a többi válaszban le van írva) és csak attól kell félni hogy kiröhögnek, már amennyire toxikus a közösség, de ha nem zavar nem baj. Ha a szára törött el össze lehet ragasztószalaggal ragasztani, ha a lencse esett ki a keretből szintén ragasztószalag.
2022. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!