Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha árpa van a szememen de...

Ha árpa van a szememen de csak egy darab akkor azt mindenképp le kell műteni. Vagy van rá más megoldás? Illetve attól viszkethet a szemem?

Figyelt kérdés
24/N

2022. szept. 26. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem műtét szóba sem került, valami kenőcsöt írtak fel rá, az elég volt.
2022. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%
Dettó, nekem is kenőcsöt írtak fel.
2022. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mutet altalaban csak nagyon sulyos esetben jon szoba (pl amikor nem mulik honapok ota semmilyen kezelesre se).


De egyebkent nekem a kamillas borogatas le szokta vinni. Amikor mar erzem, hogy na ez arpa lesz, rogton elkezdem, naponta kb 5-6x es segit.

De csak ha a legelejen elkapom.

Ha nem,akkor csak az orvos segit :D

2022. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát csak azért ilyen fiatalon már árpa van a szememen igaz hogy csak egy darab. De hát akkor mi lesz később. Mert utána néztem állítólag ez terjed. Mert nagyapámnak nagyon árpás volt a szeme neki többször kellett műteni is. És nem szeretnék úgy járni. Meg azért ez esztétikailag elég zavaró.
2022. szept. 26. 17:21
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem 8évesen volt először, aztán 9 évesen kijött megint, majd azóta semmi. 32 vagyok. Nem feltétlenül jön ki az első után gyakran és nem is korfüggő.
2022. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén így. Gyerekkoromban volt kétszer, azóta se.

35 vagyok

2022. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor elmegyek az orvoshoz iratok szemcseppet és remélem hatásos lesz és többet nem fog kijönni.
2022. szept. 26. 17:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam jégárpa volt, de gondolom ez a módszer a másikra is jó:

Kaptam kenőcsöt, de infralámpáznom is kellett. Természetesen a szememet becsuktam nap 3-4x 5-10 percet. Annyi volt, hogy nem 4 hét alatt jött le, hanem 6 hét.

2022. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi lesz kesobb? Semmi. Ez csak arpa, nagyon sok embernek van, nem kell ennyire tragikusan felfogni :D


Es ha kijon megint, akkor kijon, nyugi, az eletben vannak ennel nagyobb gondok is.

2022. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A normal arpa kifakad magatol. Ott latszik jol a pukli s gyakran a genny is / mint egy pattanas/ itt kamilla, krem jol mukodik. A jegarpa az nyomhatja a szemgolyot, s nem mindig tud magatol kifakadni. Azt nekem mutottek. Azt mondta a szemesz, hogy azert kell, hogy ne legyen ott ujra. Tulajdonkeppen kikaparta. Nekem mindketto volt. Azt senki nem tudta, hogy mitol lesz. Tudja valaki?
2022. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!