Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az egylézreses szemműtét...

Az egylézreses szemműtét mennyire jó?

Figyelt kérdés
Lézeres szemműtéten gondolkozom, de csak az egylézeres/ notouch szemműtétre van pénzem. Akinek volt már ilyen fajta lézeres műtétje, mi a tapasztalata? A műtét nagyon rossz? Macerás a gyógyulási idő? Vagy érdemesebb a drágább műtétekre vállalkozni (akár hitel árán is)?

#szemműtét #egylézeres #notouch
2022. okt. 8. 18:47
 1/1 anonim válasza:

Szerintem nézz jobban körbe az ilyen műtétek előtt. Biztos, hogy van olyan ahol részletfizetési kedvezményt kapsz és/vagy elfogadják az eüpénztári kártyát is. Nekem nem ilyen műtétem volt, egy kollégám műtette meg a szemét, így az ő tapaszatatait tudom leírni.

A műtét maga gyorsan meg van, szemenkét kb. 3-4 perc, viszont ami utána van az a lényeg szerintem. A műtétet követően úgynevezett idegentest érzésed lesz kb. 1-3 napig. Dolgozni, vezetni, olvasani, számítógépezni csak 4-5 nap múlva lehetett neki. Mivel ő fut és kerékpározik ezt legalább egy hétig nem tehette. Elmondása szerint a legmacerásabb az volt, hogy mintegy 6 hónapig napszemüveget kelett hordania.

Az én műtétem egy excimer lézeres műtét volt még 2014-ben. A műtét időtartama szemenkét 2-3 perc volt. A műtétet követően nálam nem volt idegentest értés, viszont fájtak a szemeim, ami kb. 2-3 óra alatt elmúlt. Utána nyugodtan lehetett olvasni, tévét nézni, számítógépezni, viszont itt is tilos volt legalább egy hétig a futás, úszás, kerékpározás, azaz a sport. Amennyiben többet szeretnél megtudni a különféle lézeres szemműtétekről úgy keresd fel (ez itt nem a reklám helye) a Sasszemklinika honlapját. Lesznek olyanok akik más klinikákat ajánlanak majd, ezeket is érdemes megnézned. Én mintegy félévig kerestem a megfelelőt. Summa summarum, érdemes szerintem a drágábban választani a rövidebb kezelés és felépülés miatt. De ezt neked kell eldöntened.

2022. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!