Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az orvos mondott hülyeséget?...

Az orvos mondott hülyeséget? Megoldható, hogy külön csináltassak?

Figyelt kérdés

Szóval voltam pár éve orvosnál. azt mondta, hogy közelre kell szemüveg 0,75-ös. ehhez képest ezt hordanom kell állandónak. viszont én távolra nemlátok jól, de 0,30-as szemüveggel tökéletesen látok.


meg tudom csináltatni orvosi papír nélkül a szemüveget?

vagy el kell mennem megint kivizsgáltatni (csak máshova)?


14L


(azért zavar a dolog, mert viszonylag hátul ülök, és a tábla sokszor homályos)


2010. szept. 28. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

orvosi papír nélkül nem lehet csináltatni!

esetleg menj el egy magánorvoshoz mond el mi a problémád és h mivel látsz tökéletesen

egyébként a 0,30-as is közeli 'nemlátásra' van, ha mínuszos akkor való távoli 'nemlátásra'


korházban voltam először látásvizsgálaton, egyik szememmel nem tudtam leolvasni végig a táblát..

hát.. olyan vizsgálat volt h a kezemmel kellett lefognom a szemeimet és a 2. szememmel nem láttam tökéletesen.

orvos válasza: csak megnyomta a kezével ezért homályos

1 hónap mulva magánorvosnál kiírták nekem a szemüveget, erről ennyit

2010. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na, várjunk csak, tehát te távolra nem látsz jól, közelre igen, az orvos meg azt mondta, hogy máshogy van? Menj el egy optikába, vannak helyek, ahol teljesen ingyenes, lepróbálják, hogy milyen erőséggű szemüvegre van szükséged, leírják egy papírra, aztán tudsz szemüveget csináltatni, mert tudod a pontos erősséget(így a legpontosabb). Amúgy lehet csináltatni úgy is, hogy bemész, és "a jobb -2, a bal -1,5", viszont inkább menj el előtte szemvizsgálatra, mert ott megmondják a pontos értéket, amilyen neked kell :)
2010. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves első nemtudom pontosan, hogy melyik a pluszos vagy mínuszos, ezért írtam, hoyg távolra közelre


kedves második, köszönöm, igazad van, de én egy ofotértben nézettem meg.. hát... ez lett belőle.

2010. szept. 28. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy fogtam magam és bementem a legelső optikushoz amit találtam az utcán itt a közelben, aztán annyit nyögtem, hogy kéne valami szemüveg.


Erre egy ilyen kamera szerű gép elé beültettek, ami bevizsgálta a szemem, aztán még rakosgattak a szemem elé lencséket, és kész. Meg volt a vizsgálat. Ez olyan 3500Ft volt, aztán választottam keretet, és pár nap múlva lehetett menni érte, összesen olyan 25ezer körül volt az egész. Ez 3 éve volt.


De én orvosnál biztos hogy nem voltam :)

2010. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De te pár éve voltál, és lehet, hogy azóta változott, lehet, hogy azóta már tényleg mínuszos kell, vagy másmilyen, nekem is változott.


második

2010. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól, h felpróbáltad valaki szemüvegét és jól láttál vele, nem jelent semmit. Van olyan ismerősöm, aki az én -2dioptriásommal jól lát, jobban, mint a sajátjával, pedig neki +1-es van. De attól még nem lenne jó neki. Meg ha évekkel ezelőtt vizsgálták, azóta tényleg változott, gyerekkorban a távollátás még javulhat, romolhatott is a szemed, menj el, optikában, szemészeten bemérik.
2010. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár éve voltál, azóta már változott a szemed, szóval újra kell egy vizsgálat, optikába bárhol megvizsgálnak ingyen ha ott csináltatod a szemüveget.
2010. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!