Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tudnátok segíteni szemüveg...

Tudnátok segíteni szemüveg rendelésben?

Figyelt kérdés
A régi szemüvegem eltört, ezért szeretnék rendelni egy Ray Bant mínuszos lencsével. Lencsével eggyütt érdemesebb megvenni, vagy rendeljem meg csak a keretet, és egy optikában rakassak bele egyet? Vásárlás előtt érdemes újból beméretni a szemeimet? Négy-öt éve nem voltam szemészeten, de nem vettem észre, hogy romlott volna a látásom.

2022. nov. 11. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dioptriás szemüveget nehogy vegyél úgy, hogy előtte nem volt látásvizsgálat. Lehet nem úgy érzed, de majd a tábla mutatja meg mi a helyzet, 4-5 év az sok idő.


Én keretet nem rendelnék online (legalábbis olyat nem, amit még sosem próbáltam fel), de ezt te tudod.

2022. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
- 0.75-ös volt legutóbb amikor nézték. Már 26 vagyok, azért remélem, hogy nem romlott tovább, de akkor keresek egy közeli optikust ahol megnézetem. Keretet miért nem vennél online? Az a problémám, hogy optikában kevés időm volt kiválasztani, egyik keret sem igazán tetszett. Végül választottam azt amit rámtukmáltak. Interneten szeretek vásárolni, ott bőven van időm válogatni nyugodtan.
2022. nov. 11. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi van, ha élőben nem lesz olyan a szemüveg, mint ahogy meg tudtad nézni a neten. Vagy nem fog jól állni. Tudom vannak olyan lehetőségek, hogy saját fotóval úgymond virtuálisan felpróbálod a szemüveget, de az mégse ugyanaz mintha ott lennél a boltban. Ha nem tudsz egyedül választani, akkor elhívsz magaddal valakit, akinek adsz a véleményére. Rám soha nem tukmáltak még keretet, vagyis én nem hagytam. Addig nézelődhettem, ameddig akartam. Türelmes volt az eladó, hisz neki az a dolga, hogy a vevő rendelkezésére álljon. Engem meg az érdekelt, hogy egy igazán jó szemüveget találjak, ami jól áll, és meg is tudom fizetni. Így én se vennék szemüveget interneten keresztül. A szemvizsgálat nagyon fontos, és bemérik hol legyen a lencse fókuszpontja, meg mlg egy csomó dolgot bemérnek, felmérnek, kimérnek, a szemüveg szárát meghajlítják ahol kell. Bár a lencsékkel, és az ilyen-olyan rétegekkel vigyázni kell, mert a végén 2x annyiba is kerülhetnek a lencsék, mint a keret. Tudom hogy ajánlgatni fogják a vékonyított, tükröződésmentes, páramentesítő rétegeket, illetve a vékonyított, vagy keményített, vagy akármilyen lencsét, de légy határozott. Nézz előtte utánna, hogy melyiknek milyen előnyei vannak, és hogy ezek közül melyikre lesz szükséged. Ha teli vagy pénzzel, és bármikor tudsz másikat rendelni, ha nem lesz jó, akkor rendelhetsz nyugodtan netről is.
2022. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem készítenek neked csak úgy lencsét sajnos. Előzetes orvosi egyeztetés kell +ha támogatottan csinálod véleményt is vinned kell. Neked sem árt ha inkább kérsz egy ellenörzést, lehet nem romlott a látásod de a rossz szemüveg tovább ronthatja(pláne ha drága és nem is jó)
2022. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
eOptika.hu-n pedig rendelhető lencsével eggyütt azt írja. Ha nem készítik el, akkor mi értelme annak, hogy online ki lehet tölteni a lencse adatokat? Ellenőrzést azt biztos kérek előtte. Közben tovább kerestem a keretet amit szeretnék (Ray-Ban New Caravan), de sem az Ofotértben, sem a Vision Expressben nincs ilyen. Egyébként elnézést az idétlen a kérdéseimért, nagyon kezdő vagyok még szemüveg téren.
2022. nov. 11. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb (vagy az összes?) online optikában csak úgy tudsz rendelni, ha csatolsz egy másolatot a két évnél nem régebbi vizsgálati lapodról, szóval mindenképpen el kell menned szemészhez vagy optikushoz, a saját érdekedben.
2022. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2022. nov. 12. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
jobb szeretnek saját keretbe dolgozni a látszerészek. A Ray Ban csinál nem napszemüveget is? A napszemüvegek régen legalább is elég nagyok voltak, ebbe nem biztos tud olyan lencsét csiszolni, ami neked kell. Egyeztess a szemüveg készítőjével előtte, ha tudsz.
2022. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, rengeteg van amibe Rx lencse is megy. Elvileg felhívnak majd egyeztetés céljából, ha leadtam a rendelést.
2022. nov. 14. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!