Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, kontaktlencsések...

Szemüvegesek, kontaktlencsések! Az normális hogy ha szemüveg , vagy lencse van a szememen/be és nem látom ami kis betűvel van írva csak ha leveszem a szemüvegem?

Figyelt kérdés

-2 dioptriás a szemem eddig ilyen nem volt, Tökéletesen látom az apróbb betűket is ha nincs szemüveg, vagy lencse a szemembe.

Valakinek valami tippje?



2022. dec. 14. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Változott a látásod. Menj el látásvizsgálatra.
2022. dec. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez előfordulhat, főleg erősebb mínuszos esetében.

Fiataloknál még nem, mert annyira rugalmas a szemlencse, hogy simán korrigál még. De idővel ez romlik, és közelre már nem lesz sajnos jó.

2022. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Január-február környékén megyek szemészetre, a -2 az már erős dioptriának számítana? Ezt kb fél éve vettem észre hogy nem látok közelre, 44 éves vagyok. Köszi nektek, ment a zöld.
2022. dec. 14. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A -2 még egyáltalán nem erős, csak hát ugye te sem fiatalodsz.

Aki nem hordott semmit, annak is 40 felett már kezd szükségessé válni olvasáshoz egy pluszos szemüveg. Neked nem kell pluszos, csak max. leveszed a távolit, ha nagyon közelre, v. kis dolgokat kellene nézned.

2022. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
18 éves korom óta vagyok rövidlátó, most tippre rendeltem kontaktot / nem is jött be a tippem/ azt meg nem tudom levenni, ugyan ritkán használnám csak orvoshoz a maszk miatt. Igen sajnos nem fiatalodunk :D
2022. dec. 14. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!