Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pár napja voltam szemüveget...

Pár napja voltam szemüveget csináltatni. A jobb szemem-0,5 a bal szemem -0,25 dioptria. Még nem készült el a szemüvegem viszont azt hallottam hogyha dioptria különbség van a lencsék között akkor fájni fog a fejem. Kinek mi a talasztalata?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés. Szerintetek állandóan érdemes hordani a szemüveget vagy csak bizonyos tevékenységekhez? pl autóvezetés.

2023. febr. 2. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez amit leírsz nem egy nagy dioptria. Mennyi idős vagy?

A kor előrehaladtával pluszos felé tolódhat az ember látása.

Fejfájás akkor lehet ha valami nincs jól megcsinálva, pl a pupillatávolság a szemüvegen pontatlan, vagy a dptr érték nem megfelelő.

Ez állandó szemüveg, tehát vezetésnél is kell.

2023. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Aki bemérte a szemed nem tájékoztatott a viselésről?
2023. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es 19 éves vagyok
2023. febr. 2. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem attól fáj, ez még amúgyis csak ablaküveg.
2023. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es. Annyit mondott ha pl sokat van rajtam egyhuzamban és fáj a fejem vegyem le nyugodtan. Kb ennyi maradt meg
2023. febr. 2. 17:51
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es Hanem mitől?
2023. febr. 2. 17:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése. De ha sokszor fáj az nem normális. Lehet akár erős is. Homlokodnál érzel fájdalmat?
2023. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Ez tuti optikus volt, nem szemorvos.

Hát ennyihez nagyon nem ajánlom, hogy egyáltalán hordjad. Levéve homályosabban fogsz ezután látni, mint a szemüvegezés előtt, mivel elszoktatod a szemet és az agyat attól, hogy korrigáljon.

2023. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsót felpontoztátok, pedig elég nagy böszmeséget ír. Ugyanis normális esetben ha minden jól megvan csinálva nem kéne hogy fejfájás legyen,
2023. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.

Hol írtam én bármilyen fejfájásról, te okostóni?

2023. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!