Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hányas dioptriáig lehet...

Hányas dioptriáig lehet szemüveg nélkül vezetni? Vagy nem csak ezen múlik? (Rövidlátó vagyok. )

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha szemüveges/kontaklencsés vagy, akkor KELL egy neked megfelelő szemüveg a kocsiban, és a jogsira ráírják h szemüveges vagy.

egyébként nem nagyon kéne szemüveg nélkül :S

2010. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg látod a táblát rendesen, és el tudod olvasni, addig nem kell szemüveg (ez kb max 1 diopria, de inkább 0.75, 0.50). Amúgy meg inkább vedd fel a szemüveget, mint egyszer ne láss meg egy útra lépő gyalogost... Akkora szemüveg választék van ma már, hogy nem hiszem el, nem találsz egy olyat, amit ha máshol nem is, de legalább autóban hordanál. A te, és más biztonsága érdekében is...
2010. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg nincs szükséged szemüvegre. Ha kell szemüveg, akkor hordjad. Ha nem akarsz szemüveget hordani, hordj kontaktlencsét. Nem hiszem el, hogy képes lennél emberi életeket kockáztatni, csak mert lusta/önérzetes vagy. Sima figyelmetlenségből is pont elég baleset van.
2010. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dodink13 válasza:
100%
Nekem 17 éve van -0,5.s szemüvegem.Az utcán nem hordom, a jogsimban sincsen benne,hogy kellene viselnem,viszont mindig bent van az autómban és fel is szoktam venni mikor vezetek.Biztonságot ad.
2010. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én is szemüveges vagyok, tudom milyen, de azért autóba vedd fel, utána "ledobhatod".Vagy marad a kontaktlencse...

Nem hiszem, hogy autó vezetés közben téged figyelnek, ha meg pasizni, vagy csajozni akarsz vezetés közben úgyse tudsz, csak ha megállsz, akkor meg gyorsan elrejted a szemüveged.:D

2010. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
azért vigyázz, ha szemüveg nélkül csajozol, pasizol:D
2010. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. okt. 31. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!