Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályaim vannak...

Üvegtesti homályaim vannak mindkét szememben.Minden szemmozgásnál nagy foltok, buborékok vonulnak át a látóteremben.Néhány napja elhomályosul a látásom.Mintha víz menne a szemembe.Üvegtesti homályok lehetnek ezek is?Vagy más lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben retinaszakadás keletkezett a jobb szememben, amit meg is lézereztek. Azóta rendszeresen járok kontrollokra, a lézer sikeres volt, további szakadás, degeneráció nem található. A bal szememben hátsó üvegtesti határhártya leválás megtörtént. Azóta mindkét szemem tele van üvegtesti homályokkal. Ami persze normális, de a kocsonyás anyag annyira el van folyósodva, hogy csupa nagy foltokat , buborékokat látok, akárhányszor megmozdítom a szemem valamelyik irányba. Ez a legzavaróbb, mert teljesen elhalványítja, elhomályosítja azt a területet, ahol épp átvonul.

Néhány napja vettem észre egy újabb jelenséget, ami azóta rendszeressé vált, főleg tv nézéskor veszem észre, hogy néhány másodpercre elhomályosodik a szemem. Leginkább úgy tudnám elmondani, mintha víz menne a szemembe. Vagy esetleg egy buborékon keresztül látnék homályosan. Próbálom olyankor megmozgatni a szemem, vagy pislogni, aztán el is múlik.

Az lenne a kérdésem, hogy aki szintén ilyen elfolyosodott üvegtesttel rendelkezik, az is tapasztaltal hasonlókat? Ezek a folyamatos elhomályosodások annak tudhatóak be? Vagy más lehet a probléma? Néha mintha szellemképesen is látnék. Kicsit el vagyok szomorodva, mèg ha csak úszó homályok lennének, de úgy érzem, folyamatosan csak romlik, több lesz, ezek a homályos foltok is nagyobbak, egyre több van.

Egyébként a látásom jó, se rövid, se távollátó nem vagyok, élesen látok(már amikor, ha ezek a homályok nem zavarnak be). Legutobbi kontrollon ami 3 hónapja volt, akkor is megvoltak már ezek az atvonuló homályos foltok, de akkor sem találtak más rendellenességet.



2023. máj. 24. 15:53
 1/5 Senior Séf ***** válasza:
A korod ismeretében talán könnyebb lenne tippelni. Így első blikkre nyaki érelmeszesedés ugrik be.
2023. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok. Tavaly novemberben volt egy nyaki duolex uh a neurologián,nem találtak semmi problémát.

Pár napja voltam a szemészeten kontrollon a retinaszakadás miatt, ahol említettem ezt az elhomályosulást. Igazából más eltérést nem találtak, azzal magyarázták, hogy üvegtesti összecsapzódások lehetnek ezek az elhomályosulások. Nem tudom, hogy érdemes lenne e mèg másfelé megindulni ezzel a problémával.

2023. máj. 29. 23:02
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam

*duplex nyaki ultrahang volt

2023. máj. 30. 15:36
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ilyen homályaim vannak :( Már szinte abból áll a látóterem pontokból meg fonalakból :( Ezt lehetetlenség megszokni. Jahh és nekem van olyan mintha ilyen füst úszkálna a szemem előtt...már elni sincs kedvem
2023. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos nekem is hasonló . Ráadásul félhomályban utókép szerű árnyékot is szoktam látni
2023. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!