Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék kontaktlencsét...

Szeretnék kontaktlencsét vásárolni, tudtok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és szemüveges most szeretnék áttérni kontaktlencsére, ha bemegyek egy optikába ott kiadják nekem papír nélkül mert nemtalálom a papíromat amin rajtavan h milyen dioptriás a szemüvegem ezt ott megnézik és utána kiadják? mert mát elfelejtettem h milyen.
2010. okt. 17. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy kontaktlencsét kaphass, először megvizsgálják a szemed, hogy egyáltalán alkalmas vagy e rá. Ez egyben azt is jelenti, hogy a dioptriát is megnézik, sokszor lencséből elég gyengébb, mint a szemüvegből.
2010. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tőlem elkérték a szemüveget, megnézték valami nagyítóval és megmondták, hogy milyen a dioprtiája. Persze a szemedet is megvizsgálják, mert lehet, hogy változozz a látásod, amióta hordod a szemüveget.
2010. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Elmész egy szemorvoshoz, aki megvizsgálja a szemed, ne adj isten, van egy kis deformáltsága a szemgolyódnak, és olyan méretben rendeli a lencsét.


2. 1-2 nap, és megjön a próba lencse, ami ingyenes(általában), amit egy hónapig(2-3-4 hétig) kell viselned.

De mielőtt hazamennél vele, berakja a szemedbe, és vártok 10-20 percet, hogy mit reagál rá a szemed.


3. Ha ez megvan, akkor elmagyarázzák neked a kontaktlencse használatához szükséges tudnivalókat, majd gyakorolnod kell, amíg be nem tudod rakni magadnak.


4. Visszamész egy megbeszélt időpontra, és ha minden rendben volt, akkor rendelhetitek is az eredetit.


(Nekem: 10-11.000Ft volt 3 hónapra)


A HIGIÉNIÁRA VISZONT NAGYON FIGYELJ!

2010. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

muszáj ez a sok rohangálás?

a második kommentelőtől akkor nem kértek papírt? csak bement egy optikába megvizsgálták a szemüvegét és a szemét és már adták is a lencsét?

mert nemszeretnék dokihoz menni annyiszor

2010. okt. 17. 20:31
 5/10 A kérdező kommentje:
ja és az potikában kell ezekért a vizsgálatokért fizetni v csak a kontaktlencséért?
2010. okt. 17. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van. Bementem az optikába - volt időpontom - leellenőrizték a szemem és megkaptam a lencsét. Én 17 éve hordok kontaktlencsét :) Az első alkalommal hosszadalmasabb a dolog, mert valóban az első vizsgálat után az optometrista illeszti a lencsét a szemedre és ő tanít meg a használatra. Azt a lencsét megtartod-az a próbalence és néhány nap után, ha nincs gondod, rendelnek, vagy adnak egy másikat. A vizsgálat, a próbalencsével együtt kb 2000.-
2010. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen kell vizsgálat, anélkül sehol sem adnak lencsét, és betanítás nélkül sem!Mert a lencse nem játékszer, ha így állsz hozzá, h jajj ennyi helyre el kell menni, minek neked lencse???még éretlen vagy hozzá!
2010. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, akkor azt jó ha tudod, nincs olyan, hogy beveszed, és egy hónapig avval alszol.


Minden este külön folyadékba kell tárolni, és reggel mindig, minden egyes nap beteszed magadnak.


Amit meg ne próbálj, hogy mocskos kézzel rakod be, vagy ráköpsz egyet...

2010. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Van már olyan:) Én azt használom. Bausch and Lomb PureVision-30 napig a szemen lehet, éjjel is. Mivel nem kell hozzá tárolófolyadék elég jó az ára is. Persze nem mindenkinek javasolják, de nekem bevállt.
2010. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem kell semmilyen papír, a kontaktlencséhez úgyis meg kell vizsgálni a szemedet (szaruhártya-görbület stb. miatt), akkor meg már a dioptriát is megnézik. Van ugyanolyan műszerük, mint a szemész dokiknak, szóval meg tudják csinálni:) De egyszerűbb, ha bemész egy optikushoz és ott érdeklődsz. Ha kell valami papír, azt ott megmondják neked, te elmész, beszerzed és visszaviszed az optikushoz.
2010. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!