Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napi 7-8 órát internetezek és...

Napi 7-8 órát internetezek és borzalmasan fáj a szemem. Mivel lehetne védeni szemet, hogy a monitor ne legyen ennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Egyébként nincsenek szemproblémáim.
2010. okt. 23. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Van egy speciális napszemüveg, ami kiszűri az ártó sugarakat és olyan lesz tőle a kép, mintha nap sütné. Sajnos nem tudom a nevét, de érdeklődj buszos ismerősödnél, mert ott is osztogatnak ilyesmiket.
2010. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha a munkadhoz tartozik igy nem tanacsolom azt, hogy ne gepezzel annyit.

Viszont lehet szemuveget csinaltatni, ami vedeni fogja a szemeidet, En is ilyet hasznalok mar 2 eve.

2010. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Munkámhoz tartozik, de szerencsére itthon dolgozok, így átmenetileg napszemüveggel "védem" a szemem.

Értem, tehát egy szemüveg a megoldás. Köszönöm!

2010. okt. 23. 15:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha céges munkát végzel, akkor a cég köteles védőszemüveget biztosítani, vagy lecseréni az öreg képcsöves monitott LCD re. Egyébként a képernyő üvegjéről visszaverődő neonfény is okoz ilyen tünetet.
2010. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem céges, saját vállalkozás és laptopom van (Lenovo N500).
2010. okt. 23. 15:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Mégis mitől akarjátok a szemeteket védeni az LCD képernyők esetében? Nem sugároznak azok semmit.

1. A laptopok képernyője kicsi ilyen hosszú működtetéshez, persze, hogy kigúvad a szemed. Vegyél egy 19 v. 21 collos monitort és kösd rá. (30E Ft)

2. Mindig a natív felbontáson kell használni.

Én napi 8+3 órát nézem (19 coll natívon) mégsem fáj semmim.

2010. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Ha egy kicsit körül nézel a neten, akkor láthatod, hogy más is panaszkodik, hogy fáj a szeme az LCD monitortól... Valószínű, hogy te még fiatal vagy és azért nem érzékeny a szemed.

40 éves N

2010. okt. 24. 08:22
 8/12 anonim ***** válasza:

1 évvel vagyok fiatalabb, mint te és 16 éve bámulom a gépet.

Nem az LCD tehet róla, ha valakinek fáj a szeme. Nem pislog, rosszul van beállítva, túl világos van a helyiségben stb. Egyszóval ergonómia. És nem sugároz!

2010. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor kizárásos alapon beállítási probléma lehet .... És mik az optimális beállítás paraméterei?
2010. okt. 24. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:
például a képernyő-frissítési gyakoriságot állítsd minél nagyobbra. nálam ez bevált.
2010. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!