Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a tapasztalatotok a színkor...

Mi a tapasztalatotok a színkorrekciós szemüveggel (színtévesztők vagy ismerőseik)?

Figyelt kérdés

Színtévesztő vagyok, úgy tudom, hogy vörös-zöld. Szerintem annyira nem komoly, mert az olyan képek, amiket mutogatnak, hogy így látnak a vörös-zöld színtévesztők, azok nagyon abszurdan néznek ki számomra (pl nem látok zöldnek egy paradicsomot), viszont a pöttyös ábrákból általában vagy semmit nem látok, vagy olyat, amit nem kéne.


Gondolkodok a korrekciós szemüvegen, de elég magas ára van, ezért csak akkor futnék neki, ha hallanám valakinek a példáját, hogy rendbe hozta a színlátását.


2010. nov. 10. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Helló,


én is vörös-zöld színtévesztő vagyok és annak idején részt vettem azokban a kísérletekben, ahol bemérték ezeket a szemüvegeket.


Az első két alkalommal a bemutatott szemüvegek borzasztóan rosszak voltak, pl. az égbolt teljesen sötétté vált tőle meg hasonlók. A harmadik alkalommal viszont már tudtak olyan szemüveget adni, amivel a látásom normálisra korrigálódott: normálisnak éreztem a színeket, láttam az Ischihara-teszteken a számokat, meg a számítógépes teszten úgy teljesítettem mint egy normál látású ember.


Ennek ellenére, amikor felajánlották, hogy fizetnek 6000 Ft-ot a közreműködésért, vagy kaphatok egy szemüveget, én a pénzre szavaztam. Nem éri meg. A munkámat elvégzem nélküle, jogosítványom így is van, a hétköznapi életben nem zavaró számomra (egyszer-kétszer fordult elő, hogy pl. vékony zöld vonalat egy ábrán pirosnak láttam). Taxisofőr vagy bélyegkészítő nem akarok lenni, így tényleg csak pénzkidobás.

2010. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Akár hiszed , akár nem , mikor még 8-9 éves voltam... kimutatták , hogy színtévesztő vagyok... most lassan 18 éves fejjel elmentem jogsi alkalmasságira, és most meg megállapították , hogy a színlátásommal semmi gond... most akkor mi ez?:D
2010. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintegy másik fórumon egyszer írtam, ezek nem sarlatánok az mdfpiacon ,akik előre kérik a pénzt... A vizsgálat, ha van rá 6 ezer vagy mennyi forintod, meggyőző, mert a végén berakják az orrodon levő keretbe a javasolt lencsét, és hoppá, megváltozik a világ előtted...
2012. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!